reklama

Flagfox 6.1.1

Strona główna Windows Internet i komunikacja Nakładki i dodatki do przeglądarek
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Flagfox to ciekawy dodatek dla przeglądarki Firefox, dostarczający podstawowe informacje o aktualnie odwiedzanej stronie internetowej. Zawierają one m.in. dane o domenie, adresie IP oraz fizycznej lokalizacji serwera, na którym uruchomiona została witryna.

Rozszerzenie dostępne jest w formie ikonki ulokowanej na pasku adresu. Przyjmuje ona postać flagi kraju, w którym ulokowany został serwer danej strony internetowej. Najechanie na nią kursorem myszki pozwala wyświetlić dymek z podstawowymi informacjami o odwiedzanym serwisie. Z kolei kliknięcie na nią umożliwia przeglądnięcie w jednym z zewnętrznym serwisów bardziej szczegółowych informacji o witrynie. Wśród nich znajdziemy dane o podmiocie, który zarejestrował domenę, typie serwera, punktacji SEO, serwerach DNS itp.

Flagfox umożliwia dostarczanie danych o stronach internetowych na bazie takich serwisów/usług jak Geotool, Whois, Alexa czy SiteAdvisor. Dodatkowe opcje tego niewielkiego rozszerzenia to możliwość skanowania adresu URL w VirusTotal, testowanie SSL serwera, pingowanie, a także tłumaczenie zawartości serwisu z wykorzystaniem Google Tłumacza.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Wyświetla szczegółowe informacje o domenie, położeniu serwera, reputacji strony, zwiększa bezpieczeństwo przeglądania sieci i więcej.
Osobiście takich nie znajduję.
ocena użytkownika

Wtyczka przydatna dla każdego kto w prosty sposób chce wiedzieć gdzie jest, i np. polska domena wcale nie oznacza, że jest w Polsce itd. i jeśli tak jest, to tu jest to do określenia, plus cała masa dodatkowych informacji łącznie z adresem ip. i możliwością sprawdzenia czy strona jest bezpieczna i więcej. Flagfox aktualizowany na bieżąco nie pozwoli pobłądzić. Czasem pojawia się powiadomienie o treści, że Flagfox stwierdził, iż kraj w którym znajduje się serwer jest w takim a takim miejscu pomimo, że adres wskazuje, że to gdzie indziej i wyjaśnia na podstawie czego to określa - ciekawostka - norma. Po najechaniu kursorem na dobrze widoczną na pasku adresu ikonę są wyświetlane podstawowe informacje - nazwa domeny, IP, położenie serwera, kraj domeny.
Dla każdego użytkownika zorientowanego geograficznie ze znajomością flag zazwyczaj od razu wszytko jest jasne co tego by wyobraził sobie gdzie jest, a resztę może sprawdzić klikając na ikonkę prawym przyciskiem myszy, tu przy okazji może się ustrzec przed przypadkowym wejściem na tereny mniej bezpieczne i w razie wątpliwości wyświetlić reputację strony lub ją przeskanować, jeśli strona jest średnio fajna to wiedząc gdzie jest można już tam nie zaglądać. Z poziomu tego samego menu można między innymi także przetłumaczyć stronę.
Oprócz wyświetlania najważniejszych informacji oraz posiadania funkcji ułatwiających nawigację i podnoszących bezpieczeństwo posiada ich trochę (sporo) dodatkowych, tyle opcjonalnych, co przydatnych.
Sprawdzi się między innymi w przeglądarkach SeaMonkey, Firefox, Pale Moon. itp.
Wtyczką o podobnej funkcjonalności choć chyba o nieco mniejszych możliwościach jest World IP, nic poza własnymi uprzedzeniami nie stoi na przeszkodzie by korzystać z obu.

02.04.2016 11:21 | Recenzja do wersji 5.1.9

Komentarze

0 nowych
juta   19 #7 27.01.2018 10:10

Jest coś podobnego dla Opery ?

juta   19 #6 09.05.2017 19:06

@yanko wojownik: Również bardzo dobry. Dzięki za link, na Ironie (Chromium) działa :) Polecam.

juta   19 #5 26.02.2017 06:24

Fajny, prosty, mały i przydatny :) Polecam.

tdream   7 #4 25.08.2016 18:48

Także używam od lat i jest super.Polecam.

yanko wojownik   14 #3 13.08.2016 03:59

@guma77: odpowiednik do chromium znajdziesz tutaj https://chrome.google.com/webstore/detail/ip-domain-country-flag/mlpapfcfoakknnh... ma podobną funkcjonalność.

guma77   11 #2 22.07.2016 21:49

@yanko wojownik: a jaki jest odpowiednik dla chromium/slimjet

yanko wojownik   14 #1 02.04.2016 11:09

Używam od lat i lubię.

reklama