Fort 1.3

Strona główna Windows Narzędzia Szyfrowanie danych
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Fort to darmowy program do ochrony plików i folderów. Dzięki wykorzystaniu 256-bitowego szyfrowania AES użytkownik może zabezpieczyć poufne dane dowolnym hasłem, które tworzy za pomocą wbudowanego generatora.

Fort powstał z myślą o zarówno mniej, jak i bardziej doświadczonych odbiorcach. Na uwagę zasługuje integracja aplikacji z Eksploratorem Windows, co umożliwia bezproblemowe szyfrowanie danych w szybki sposób za pomocą menu kontekstowego danego pliku lub folderu. Przed rozpoczęciem operacji szyfrowania narzędzie pozwala na utworzenie kopii zapasowej danych.

Ciekawą funkcją zaimplementowaną w programie Fort jest klawiatura ekranowa. Za jej pomocą wpisujemy hasło szyfrowanego pliku, co eliminuje możliwość przechwycenia go przez niepowołane osoby (np. przy użyciu key loggera). Nadal jednak możemy wprowadzać hasło w tradycyjny sposób, za pomocą zwykłej klawiatury.

Fort jest niewielką aplikacją, która charakteryzuje się niskimi wymaganiami sprzętowymi, więc z powodzeniem można ją zainstalować także na starszych urządzeniach. Należy jednak pamiętać, że szybkość szyfrowania uzależniona jest od prędkości procesora.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!