Foxmail Foxmail 7.2.19

Strona główna Windows Internet i komunikacja Klienty poczty e-mail
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Foxmail to stworzony przez Chińczyków i rozwijany od wielu lat darmowy klient poczty e-mail, stanowiący ciekawą oraz godną uwagi alternatywę dla komercyjnych aplikacji tego typu. Wśród jego największych zalet wymienia się mnogość oferowanych funkcji, a także zaprojektowany z dużą dbałością, estetyczny interfejs graficzny.

Program wyposażony został we wszystkie niezbędne przeciętnemu użytkownikowi funkcje, dające możliwość wygodnej obsługi naszej skrzynki pocztowej. Foxmail obsługuje protokoły POP3, SMTP, MAPI oraz IMAP4, oferując również wsparcie dla kont Microsoft Exchange, certyfikatów bezpieczeństwa i standardów SSL oraz S/MIME. Aplikacja umożliwia import kont, a także zawartości skrzynek i pojedynczych wiadomości z popularnego klienta Microsoft Office. Nie mogło również zabraknąć zaawansowanego filtra antyspamowego.

Podstawowe możliwości Foxmaila obejmują zarządzanie zawartością skrzynki e-mail, w tym wiadomościami, jak również folderami w jej obrębie. Aplikacja wyposażona została w mechanizm wygodnego tworzenia screenów i ich wysyłania poprzez e-mail, obsługę gestów myszki do usprawnienia obsługi i wsparcie dla serwerów proxy. Dzięki zintegrowanemu systemowi wtyczek funkcje programu bardzo łatwo rozszerzymy o czytnik RSS, książkę adresową, kalendarz oraz notatnik.

Uwaga!

  • Instalator programu dostępny jest w chińskiej wersji językowej. Podobnie sam program domyślnie uruchamiany jest w języku chińskim. Aby zmienić wersję językową aplikacji na angielską wystarczy, że usuniemy w folderze 'Languages' w lokalizacji, gdzie zainstalowaliśmy program plik o nazwie 'chinese.lgb'.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

szybki
Hasło kłopotliwe u użytkowaniu wielu kont, odzysk danych problematyczny, wsparcie po polsku słabe lub żadne, konfigurowalność ograniczona
ocena użytkownika
04.04.2016 10:55 • Recenzja do wersji 7.2.7

1- Skusiłem się z powodu hasła, ale nie można zabezpieczyć całości programu jednym hasłem jak thebat. Gdy posiada się kilka kont trzeba dla każdego z nich wklepywać hasło osobno. Do tego jak się dane konto opuści i chce wejść z powrotem znów trzeba hasło wklepywać. Jeśli chodzi o hasło to porażka.
2- Zapis wiadomości bardzo rozproszony a ich odzysk po awarii, o la la
3- Lepiej utworzyć szyfrowany kontener 2GB np Truecryptem, a wewnątrz mieć portable thunderbird.

Ładny interfejs; funkcjonalność; możliwość zabezpieczenia hasłem
Brak
ocena użytkownika
23.04.2015 22:27 • Recenzja do wersji 7.2.6

Programy pocztowe niewątpliwie należą do tych aplikacji, z których posiadacze wielu kont mailowych korzystają codziennie. Od tak często użytkowanych programów oczekuje się przede wszystkim stabilności działania, przejrzystego interfejsu i prostej obsługi. Foxmail posiada wszystkie te cechy, co stawia go bardzo wysoko w hierarchii klientów poczty e-mail.
Na szczególne uznanie zasługuje tu interfejs, który cieszy oko przede wszystkim dzięki swej prostocie i przejrzystości; czytelność i stonowane kolory na pewno przypadną do gustu każdemu użytkownikowi.
Tuż po pierwszym uruchomieniu Foxmaila użytkownika wita kreator dodawania konta, który można "przejść" ograniczając się jedynie do podania adresu e-mail i hasła; reszta tego procesu odbywa się automatycznie, choć oczywiście można wybrać opcję konfiguracji ręcznej.
Do testu Foxmaila użyłem swojego konta w usłudze Outlook.com, które bez żadnych problemów skonfigurowane zostało automatycznie. Po zaznaczeniu opcji synchronizacji kontaktów, książka adresowa z webowej wersji Outlooka szybko i sprawnie została zaimportowana do Foxmaila. Program ten posiada również wbudowany kalendarz, który także bezproblemowo zsynchronizował się z usługą Outlook.com.
Wiadomości e-mail można pobierać ręcznie (na życzenie) lub automatycznie (co określony w ustawieniach czas). W przypadku tzw. niechcianych wiadomości z pomocą przychodzi filtr antyspamowy, wykorzystujący w swoim działaniu filtry Bayes'a. Ponadto istnieje możliwość dodania wybranych adresów mailowych do białych lub czarnych list.
Obsługę Foxmaila można sobie uprościć poprzez stosowanie w pełni konfigurowalnych skrótów klawiaturowych. Za ich pomocą można obsłużyć praktycznie każdą funkcję w programie. Poręczniejszą opcją wydają się być jednak gesty myszy; tutaj jednak możliwości są mocno ograniczone, a samych gestów nie można edytować.
Użytkownicy dbający o prywatność swojej poczty mogą zabezpieczyć poszczególne konta hasłem. Samo otwarcie programu nie pozwala wówczas na wgląd do pobranych wiadomości; konieczne jest wprowadzenie wcześniej ustawionego hasła. Tę opcje moim zdaniem producent powinien nieco dopracować, tak aby dostęp do konta blokowany był po każdej minimalizacji programu, a nie tylko po jego zamknięciu.
Reasumując - Foxmail jest klientem poczty e-mail posiadającym wszystkie funkcje, które posiadać powinien idealny program tego typu. Jeżeli do jego instalacji nie przekonuje kogoś funkcjonalność (ogólnie podobna do funkcjonalności wielu innych klientów e-mail), być może szalę przeważy tutaj wygląd Foxmaila, który nie razi zbędnymi wodotryskami, a który prostym i jednocześnie bardzo estetycznym designem moim zdaniem bije na głowę nawet osławionego Thunderbirda.