Foxmail 7.2.9

Strona główna Windows Internet i komunikacja Klienty poczty e-mail
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Foxmail to stworzony przez Chińczyków i rozwijany od wielu lat darmowy klient poczty e-mail, stanowiący ciekawą oraz godną uwagi alternatywę dla komercyjnych aplikacji tego typu. Wśród jego największych zalet wymienia się mnogość oferowanych funkcji, a także zaprojektowany z dużą dbałością, estetyczny interfejs graficzny.

Program wyposażony został we wszystkie niezbędne przeciętnemu użytkownikowi funkcje, dające możliwość wygodnej obsługi naszej skrzynki pocztowej. Foxmail obsługuje protokoły POP3, SMTP, MAPI oraz IMAP4, oferując również wsparcie dla kont Microsoft Exchange, certyfikatów bezpieczeństwa i standardów SSL oraz S/MIME. Aplikacja umożliwia import kont, a także zawartości skrzynek i pojedynczych wiadomości z popularnego klienta Microsoft Office. Nie mogło również zabraknąć zaawansowanego filtra antyspamowego.

Podstawowe możliwości Foxmaila obejmują zarządzanie zawartością skrzynki e-mail, w tym wiadomościami, jak również folderami w jej obrębie. Aplikacja wyposażona została w mechanizm wygodnego tworzenia screenów i ich wysyłania poprzez e-mail, obsługę gestów myszki do usprawnienia obsługi i wsparcie dla serwerów proxy. Dzięki zintegrowanemu systemowi wtyczek funkcje programu bardzo łatwo rozszerzymy o czytnik RSS, książkę adresową, kalendarz oraz notatnik.

Uwaga!

  • Instalator programu dostępny jest w chińskiej wersji językowej. Podobnie sam program domyślnie uruchamiany jest w języku chińskim. Aby zmienić wersję językową aplikacji na angielską wystarczy, że usuniemy w folderze 'Languages' w lokalizacji, gdzie zainstalowaliśmy program plik o nazwie 'chinese.lgb'.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

szybki
Hasło kłopotliwe u użytkowaniu wielu kont, odzysk danych problematyczny, wsparcie po polsku słabe lub żadne, konfigurowalność ograniczona
ocena użytkownika

1- Skusiłem się z powodu hasła, ale nie można zabezpieczyć całości programu jednym hasłem jak thebat. Gdy posiada się kilka kont trzeba dla każdego z nich wklepywać hasło osobno. Do tego jak się dane konto opuści i chce wejść z powrotem znów trzeba hasło wklepywać. Jeśli chodzi o hasło to porażka.
2- Zapis wiadomości bardzo rozproszony a ich odzysk po awarii, o la la
3- Lepiej utworzyć szyfrowany kontener 2GB np Truecryptem, a wewnątrz mieć portable thunderbird.

04.04.2016 10:55 | Recenzja do wersji 7.2.7
Ładny interfejs; funkcjonalność; możliwość zabezpieczenia hasłem
Brak
ocena użytkownika

Programy pocztowe niewątpliwie należą do tych aplikacji, z których posiadacze wielu kont mailowych korzystają codziennie. Od tak często użytkowanych programów oczekuje się przede wszystkim stabilności działania, przejrzystego interfejsu i prostej obsługi. Foxmail posiada wszystkie te cechy, co stawia go bardzo wysoko w hierarchii klientów poczty e-mail.
Na szczególne uznanie zasługuje tu interfejs, który cieszy oko przede wszystkim dzięki swej prostocie i przejrzystości; czytelność i stonowane kolory na pewno przypadną do gustu każdemu użytkownikowi.
Tuż po pierwszym uruchomieniu Foxmaila użytkownika wita kreator dodawania konta, który można "przejść" ograniczając się jedynie do podania adresu e-mail i hasła; reszta tego procesu odbywa się automatycznie, choć oczywiście można wybrać opcję konfiguracji ręcznej.
Do testu Foxmaila użyłem swojego konta w usłudze Outlook.com, które bez żadnych problemów skonfigurowane zostało automatycznie. Po zaznaczeniu opcji synchronizacji kontaktów, książka adresowa z webowej wersji Outlooka szybko i sprawnie została zaimportowana do Foxmaila. Program ten posiada również wbudowany kalendarz, który także bezproblemowo zsynchronizował się z usługą Outlook.com.
Wiadomości e-mail można pobierać ręcznie (na życzenie) lub automatycznie (co określony w ustawieniach czas). W przypadku tzw. niechcianych wiadomości z pomocą przychodzi filtr antyspamowy, wykorzystujący w swoim działaniu filtry Bayes'a. Ponadto istnieje możliwość dodania wybranych adresów mailowych do białych lub czarnych list.
Obsługę Foxmaila można sobie uprościć poprzez stosowanie w pełni konfigurowalnych skrótów klawiaturowych. Za ich pomocą można obsłużyć praktycznie każdą funkcję w programie. Poręczniejszą opcją wydają się być jednak gesty myszy; tutaj jednak możliwości są mocno ograniczone, a samych gestów nie można edytować.
Użytkownicy dbający o prywatność swojej poczty mogą zabezpieczyć poszczególne konta hasłem. Samo otwarcie programu nie pozwala wówczas na wgląd do pobranych wiadomości; konieczne jest wprowadzenie wcześniej ustawionego hasła. Tę opcje moim zdaniem producent powinien nieco dopracować, tak aby dostęp do konta blokowany był po każdej minimalizacji programu, a nie tylko po jego zamknięciu.
Reasumując - Foxmail jest klientem poczty e-mail posiadającym wszystkie funkcje, które posiadać powinien idealny program tego typu. Jeżeli do jego instalacji nie przekonuje kogoś funkcjonalność (ogólnie podobna do funkcjonalności wielu innych klientów e-mail), być może szalę przeważy tutaj wygląd Foxmaila, który nie razi zbędnymi wodotryskami, a który prostym i jednocześnie bardzo estetycznym designem moim zdaniem bije na głowę nawet osławionego Thunderbirda.

23.04.2015 22:27 | Recenzja do wersji 7.2.6

Komentarze

0 nowych
edelmann   13 #19 01.06.2018 00:34

@Mailer (niezalogowany): Strona którą podajesz zawiera zawirusowane pliki, a przynajmniej ten jeden dotyczący spolszczoną wersję Foxmail, oto dowód https://i.imgur.com/4UD1qAz.jpg takie rzeczy zawsze skanuję zanim uruchomię.

Autor edytował komentarz w dniu: 01.06.2018 00:35
denzelt   2 #18 04.04.2018 16:23

@iRas_55 (niezalogowany): Dzięki pomgło.

  #17 01.04.2018 21:52

@denzelt: Na koncie Gmaila włącz obsługę POP3/IMAP i w głównych ustawieniach konta, w zakładce "Aplikacje, które mają dostęp do konta" zezwól na na mniej bezpieczne aplikacje...

denzelt   2 #16 31.03.2018 07:24

jak dodać w tym programie konto pocztowe w Gmail bo za nic nie mogę tego zrobic, Mam kilka kont i z innymi nie ma problemu a Gmaila dodać nie mogę. bo cały czas wyskakuje ze nie prawidłowy adres bądź hasło. Ktoś ma jakiś pomysł ?

  #15 22.02.2018 11:09

Bardzo dobry program. Uwaga. Podczas wprowadzania nowych kont trzeba ręcznie wybrać typ serwera IMAP, bo konfiguracja automatyczna ustawia się na POP3. POP3 też działa ale IMAP dzaje większe możliwości i wygodę użytkowania. Sprawdzone na gmail, o2, wp. Konfigurację kont dla IMAP znajdziecie na "programy.pocztowe.info". Używam wersji portable i jest OK.

filipiasty   3 #14 20.02.2018 16:52

Po długim użytkowaniu innego programy przesiadłem się z powrotem na Foxmail. Jeśli ktoś nie oczekuje jakiś fajerwerków to moim zdaniem ten program jest ok. Prosta konfiguracja i szybkość. Korzystam z wersji przenośnej.

Sputnikon   3 #13 30.10.2017 15:50

Program dużo lepiej się spisuje niż the bat, który zakupiliśmy w najnowszej wersji - niestety nietoperek poległ na obsłudze IMAP :/

Mam jednak jeden mały problem z Foxmail'em - przy wysyłaniu pdf'a z Acrobat Reader'a (ikona wyślij mailem) plik załącza się do Foxmail jako .zip o wielkości 1kb :/ poprzednie programy działały bezbłędnie :/ instalacja nowej wersji Adobe nie poprawiła obsługi :/

Simon Templer   5 #12 13.08.2017 08:59

Używam go i bardzo lubie jednak ostatnio Commodo wyrzuciło mi że plik jest odmianą trojana/backdoora.
Odblokowałem pliki ale jednak.....

  #11 19.03.2016 20:15

Program jest naprawdę ok. Według mnie nie należy korzystać z wersji instalacyjnych - na stronie http://www.programy.pocztowe.info/foxmail.php na bieżąco do pobrania są spolonizowane najnowsze wersje portable, które działają bez zarzutu.

bystryy   13 #10 29.12.2015 10:47

Na zrzutkach wygląda fajnie... pytanie tylko, czy chcemy, by Chińczycy czytali naszą korespondencję ;) Póki co, zostaję przy rozwiązaniach open source.

edelmann   13 #9 17.11.2015 12:18

Czy synchronizuje kontakty z gmaila lub choćby z Kontakty z Windows?

emil_emil   8 #8 09.08.2015 09:59

Link od @artur02w prowadzi juz do nowej wersji z PL. Zabieram sie za testy

http://www.programy.pocztowe.info/foxmail.php

joszue   1 #7 15.07.2015 14:51

[KONTAKTY Z THUNDERBIRDA]

Wie ktoś może jak zaimportować do Foxmaila?
Niedawno się przerzuciłem, Foxmail wydaje mi się dużo lepszy. Thunderbird miał jakieś TOTALNE odjazdy z moim kontem na poczcie o2, do niektórych kont w losowych momentach upominał się o hasła itp...
W Foxmailu wszystko ładnie, schludnie, bez problemów. Jedynie powiadomienie dźwiękowe o nowej wiad. coś mi nie działa, ale to taki szczegół, że... :) Poza tym, bajo-bongo a korzystam z 5 kont pocztowych.

jurecki   7 #6 08.07.2015 17:59

ok już se poradziłem

jurecki   7 #5 08.07.2015 14:18

Dzisiaj go sobie z ciekawości zainstalowałem i muszę przyznać,że podoba mi się tylko nie wiem dlaczego nie chce wysłać poczty i przy kontaktach pokazuje komunikat maile powiązane-o co chodzi? jak zrobić żeby to było normalnie?

Autor edytował komentarz.
  #4 25.04.2015 03:49

Program był by naprawdę rewelacyjny gdyby nie dwie dość uciążliwe rozwiązania.

Pierwsze polega na odbieraniu wszystkich wiadomości z serwera i informowanie o nich stosownym komunikatem po czym analizie wiadomości pod względem zdefiniowanych filtrów. W moim przypadku skutkuje tym, że dostaje komunikat o odebranym e-maila z reklamą a następnie ta wiadomość zostaje automatycznie usunięta przez filtry i skrzynka jest ponownie pusta.

Kolejny problem zaobserwowałem z chmurką informacyjną o nowej wiadomości. Gdy posiadam uruchomioną aplikację pełnoekranową to owa chmurka co prawda pojawia się jednak po jakimś z góry ustalonym czasie sama nie znika. Błąd ten występuje tylko przy aplikacjach pełnoekranowych. W pozostałych przypadkach działa poprawnie.

Mimo tych drobnych potknięć program jest naprawdę ładny i szybki. No może poza ikonkę aplikacji, które jest mało atrakcyjna na tle innych programów.

Ostatni Mohikanin   29 #3 19.04.2015 21:10

Trzeba przyznać, że chińskie programy prezentują się bardzo ładnie. Mam nadzieję, że funkcjonalność jest wprost proporcjonalna do designu.

  #2 15.04.2015 23:57

Witam, proszę o podpowiedź jak aktywować obsługę dużych plików - mam słabe pojęcie o oprogramowaniu. Dzięki

artur01w   9 #1 05.12.2014 10:50

Bardzo dobry program pocztowy. Jest również w wersji spolszczonej na stronie:
http://www.programy.pocztowe.info/foxmail.php