Freeplane Freeplane 1.8.11

Strona główna Windows Biuro Inne programy biurowe
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Freeplane to darmowe narzędzie z otwartym kodem źródłowym, służące do tworzenia map myśli.

Program przyda się z pewnością osobom, które przygotowują się do ważnego sprawdzianu lub egzaminu, ale nie tylko – tworzenie rozmaitych schematów będzie pomocne także wtedy, gdy musimy przedstawić dużo informacji w czytelnej formie graficznej. Przejrzysty interfejs użytkownika sprawia, że korzystanie z aplikacji jest szybkie i bezproblemowe, a w razie potrzeby mamy możliwość uruchomienia wielu map w jednym oknie (na kartach), co zdecydowanie ułatwi nam pracę.

Freeplane posiada wiele przydatnych funkcji, dzięki którym stworzymy dokładnie taką mapę myśli, jakiej potrzebujemy i – w razie konieczności – zabezpieczymy ją hasłem. Za pomocą wbudowanego edytora możemy stworzyć własny styl graficzny, zmieniać kolor i czcionkę poszczególnych węzłów, rodzaj obramowania, dodawać rozmaite znaczniki i ikony, tabele a nawet listy numerowane oraz edytować wygląd gałęzi, by na przykład wyróżnić ważniejsze informacje. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, by umieścić także odnośniki do strony internetowej lub innego źródła. Korzystanie z narzędzia jest możliwe zarówno w oknie, jak i na pełnym ekranie.

Warto wspomnieć, że Freeplane oferuje możliwość eksportowania stworzonych dokumentów do popularnych formatów. Mapy myśli możemy zapisać jako aplet Java, animację Flash, dokument HML, projekt Twiki bądź też – po prostu – przenieść ją do formatu pliku graficznego (JPEG lub PNG), dokumentu PDF lub pliku tekstowego.

Uwaga!

  • Program wymaga zainstalowanych w systemie bibliotek Java Runtime Enviroment w wersji 1.5 lub wyższej. Najnowszą wersję Java Runtime Enviroment można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki (patrz: Programy powiązane).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

prosty i wygodny interfejs, rozbudowane opcje eksportu, możliwość edycji skrótów klawiaturowych
brak
ocena użytkownika
09.04.2016 12:30 • Recenzja do wersji 1.3.15

Rozbudowany i prosty program do tworzenia map myśli. Interfejs jest niezwykle prosty a program oferuję dużą bazę dostępnych funkcjonalności. Duży plus za rozbudowane opcje eksportu i możliwość edycji skrótów klawiaturowych. Poza tym zaawansowane możliwości kopiowania i wklejania, możliwość linkowania do zewnętrznych źródeł, czy tworzenie schematów zabezpieczonych hasłem. Jednym słowem idealny program do szybkiego i wygodnego tworzenia różnego rodzaju map i schematów.