Fritz! na MWC: Nowa rodzina repeaterów dla mesh Wi-Fi i Router Fritz!Box dla gigabitowego łącza

Strona główna Aktualności
Nowości Fritz! na MWC 2019
Nowości Fritz! na MWC 2019

O autorze

Niemiecka firma AVMW, znana z urządzeń sieciowych marki Fritz, w czasie MWC prezentuje dwie nowe rodziny urządzeń. Są to wzmacniacze sygnału WiFi FRITZ!Repeater, które zwiększają zasięg sieci bezprzewodowej, a także nowe routery FRITZ!Box dla gigabitowych łączy typu DSL, łączy kablowych, światłowodowych i LTE. Urządzenia charakteryzuje nowe wzornictwo oraz nowoczesne komponenty, gwarantujące wysoką wydajność.

AVM rozszerza swoją ofertę produktów na rok 2019 o cztery nowe repeatery WiFi z obsługą sieci w topologii mesh. FRITZ!Repeater 3000 (już dostępny), dzięki trzem modułom radiowym (trzy zakresy pracy) jest szczególnie wydajny i oferuje maksymalny zasięg bezprzewodowy na dużych powierzchniach mieszkalnych. FRITZ!Repeater 2400 (dostępny wkrótce), wyposażony w cztery anteny dla każdego z zakresów, tj. 2,4 i 5 GHz, jest w stanie zmaksymalizować dostępność sieci WiFi. FRITZ!Repeater 1200 posiada po dwie anteny dedykowane każdemu z dwóch obsługiwanych pasm częstotliwości. Podobnie jak FRITZ!Repeater 2400, urządzenie posiada gigabitowy port LAN. FRITZ!Repeater 600 o kompaktowej budowie i nienachalnym wzornictwie jest wyposażony w cztery anteny dla pasma 2,4 GHz i dyskretnie mieści się bezpośrednio w gniazdku elektrycznym, oferując jeszcze większe pokrycie siecią bezprzewodową.

Na tegorocznych targach MWC, firma AVM prezentuje również swoje najwydajniejsze modele routerw FRITZ!Box dla najpopularniejszych technologii szerokopasmowych, dostępnych w Europie. Nowy FRITZ!Box 7583 jest routerem typu „wszystko w jednym” przeznaczonym dla łączy DSL. Dzięki wsparciu dla VDSL, vectoringu 35b i supervectoringu G.fast przy 106 MHz i 212 MHz oraz obsłudze bondingu, dostawcy usług mogą zaproponować nowe urządzenie FRITZ!Box swoim klientom, niezależnie od aktualnej fazy rozwoju ich infrastruktury DSL. FRITZ!Box 6591 Cable to model routera, który dzięki obsłudze DOCSIS 3.1 umożliwia gigabitowe transfery w sieciach kablowych i jest już wdrażany w pierwszych miastach, gdzie oferowane są tak wysokie prędkości połączenia. FRITZ!Box 6890 LTE, który zapewnia szybki dostęp do Internetu za pośrednictwem sieci komórkowych i DSL, jest również gotowy do masowego wdrożenia. Router może być jednocześnie podłączony do DSL i przez LTE, oferując dodatkowe bezpieczeństwo użytkownikom o szczególnie wysokich wymaganiach, jeśli chodzi o stałą dostępność Internetu.

Firma AVM jest również aktywna w obszarze standardu 5G – komunikacji mobilnej nowej generacji. AVM pracuje obecnie nad rozszerzeniem palety swoich produktów 5G o urządzenia zintegrowanego dostępu (IAD) i wzmacniacze sygnału z obsługą topologii mesh, dla potrzeb przyszłej współpracy oraz testów terenowych. Do szybkich łączy światłowodowych AVM proponuje dwa urządzenia końcowe dla pasywnej i aktywnej technologii światłowodowej: FRITZ!Box 5491 i FRITZ!Box 5490. Obecny sztandarowy model DSL, FRITZ!Box 7590, obsługujący supervectoring i osiągający na takim łączu prędkość do 300 MBit/s, dopełnia gamę produktów prezentowanych przez AVM w czasie targów.

AVM jest obecna na Mobile World Congress 2019 w dniach od 25 do 28 lutego na stoisku H40, w hali nr 6.

MWC 2019 to cała seria urządzeń, które mogą zrewolucjonizować mobilny świat. Wielkie emocje budzą składane smartfony: Huawei Mate X i Samsung Galaxy Fold. Z kolei Sony pokazało całą serię Xperii z modelem Xperia 1. LG zaś przyciąga uwagę składanym modelem V50.

© dobreprogramy
s