Routery FRITZ!Box są na rynku od 15 lat. Producent świętuje jubileusz

Routery FRITZ!Box są na rynku od 15 lat. Producent świętuje jubileusz

Routery FRITZ!Box są na rynku od 15 lat. Producent świętuje jubileusz
Redakcja
18.03.2019 18:40

Producent routerów FRITZ!Box ma powód do świętowania. Okazuje się bowiem, że urządzenia z tym logo są już dostępne na rynku od 15 lat. To dobra okazja do podsumowania rozwoju firmy i zwrócenia uwagi, jakie cechy urządzeń są dla producenta najistotniejsze.

15 lat temu, dokładnie 18 marca 2004 r., firma AVM zaprezentowała na targach CeBIT nowe urządzenie FRITZ!Box. Dzień ten znaczy początek historii sukcesów urządzeń z tej linii, których znakiem rozpoznawczym jest szybki dostęp do Internetu i sprawna komunikacja sieciowa. Przez ostatnie 15 lat firma AVM regularnie prezentuje nowe modele FRITZ!Box, które zawsze dają swoim użytkownikom dostęp do najnowszych technologii i mnogości innowacyjnych funkcji.

Dla przykładu, FRITZ!Box 7390 dla linii VDSL, wypuszczony na rynek w 2009 r., nawet po upływie kilku lat był nadal w czołówce, obsługując nowe łącza VDSL z vectoringiem. W roku 2017, za sprawą FRITZ!Box 7590, producent wprowadził router, który do dziś jest produktem flagowym dla dostępów DSL, a który był w stanie obsługiwać szybką technologię supervectoring z prędkością 250 MBit/s, jeszcze zanim została zaoferowana przez dostawców usług. W roku 2010 r. na rynek wszedł pierwszy FRITZ!Box dedykowany sieciom kablowym. W 2018 r. FRITZ!Box 6591 Cable stał się pierwszym modelem, stosowanym w sieciach kablowych, który obsługiwał transmisję danych z prędkością do 1 GBit/s. Obecnie odpowiednie modele FRITZ!Box są dostępne dla wszystkich technologii dostępowych: DSL, sieci kablowych, światłowodowych i LTE.

Regularne aktualizacje systemu operacyjnego routerów FRITZ!Box, tj. FRITZ!OS, zapewniają stałą aktualność produktów. Dzięki systemowi FRITZ!OS, routery FRITZ!Box pełnią teraz również funkcję centrali inteligentnego domu Smart Home, która może integrować się z innymi produktami z rodziny FRITZ! w sieci WiFi o topologii mesh, aby zapewnić doskonałą komunikację bezprzewodową.

Lider rynku innowacji

Dzięki rodzinie produktów FRITZ!Box firma AVM stała się liderem na rynku niemieckim, zdobywając serca milionów użytkowników niezrównaną jakością, prostą obsługą i mnóstwem funkcji przydatnych w domowej sieci. Routery FRITZ!Box od 2004 roku są opracowywane w Berlinie, produkowane w UE i sprzedawane w ponad 40 krajach. Firma AVM zatrudnia obecnie 750 pracowników i w roku 2018 osiągnęła przychody w wysokości 520 mln EUR.

W Polsce routery FRITZ!Box są dostępne od samego początku ich stworzenia, czyli 15 lat. Polscy użytkownicy mają do dyspozycji oczywiście polską pomoc techniczną oraz polskie kanały social media: Facebook, strona www i Twitter.

A takie były początki

Po kilku udanych latach, naznaczonych kolejnymi sukcesami modemu FRITZ!Card dla cyfrowej telefonii ISDN, w roku 2004 firma AVM wypuściła na rynek pierwszy router FRITZ!Box. Ten pierwszy FRITZ!Box posiadał wbudowany modem DSL, zintegrowany z routerem i oferował dwa gniazda LAN oraz jeden port USB. W tym czasie maksymalna osiągalna szybkość transmisji danych przez połączenie DSL wynosiła 8 MBit/s przy pobieraniu i 1 MBit/s przy wysyłaniu danych. W tym samym roku, wkrótce po wprowadzeniu tego pionierskiego urządzenia, AVM zaprezentowała dwa inne modele: FRITZ!Box Fon ze zintegrowaną centralką telefoniczną dla telefonów stacjonarnych i VoIP oraz FRITZ!Box SL WLAN, pierwszy model oferujący WiFi w sieciach domowych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)