TP‑Link Deco X60: pierwszy system Wi‑Fi Mesh w nowym standardzie Wi‑Fi 6

TP-Link Deco X60 – trójpak, fot. materiały prasowe.
TP-Link Deco X60 – trójpak, fot. materiały prasowe.
Redakcja

22.04.2020 13:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

TP-Link wprowadza na rynek nowy system Wi-Fi Mesh Deco X60, który jest pierwszym w ofercie obsługującym technologię WiFi 6. To rozwiązanie przydatne w szczególności dla osób mieszkających w dużych mieszkaniach i domach.

Podobnie jak poprzednie modele z rodziny Deco, model X60 pozwala na zbudowanie wydajnej sieci WiFi w dużym mieszkaniu lub jednorodzinnym domu. Jednym z jego największych atutów jest obsługa standardu WiFi 6, dzięki której nowy model zapewni niespotykane do tej pory prędkości, zasięg, pojemość i stabilność transmisji.

System Deco X60 zapewnia zawrotne prędkości sięgające łącznie aż do 3000 Mb/s: do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz do 2402 Mb/s w paśmie 5 GHz. Model oferuje WiFi w standardzie 802.11ax i sześć jednoczesnych strumieni danych, co przekłada się na niezwykłą przepustowość i pojemność sieci.

TP-Link Deco X60 – trójpak, fot. materiały prasowe.
TP-Link Deco X60 – trójpak, fot. materiały prasowe.

W praktyce oznacza to, że można połączyć bezprzewodowo nawet ponad 100 urządzeń i swobodnie grać bez opóźnień w przesyle lub oglądać filmy w świetnej jakości 8K, ciesząc się nieskazitelnością obrazu i dźwięku nawet wtedy, gdy w tym samym czasie pozostali domownicy generują na swoich urządzeniach intensywny ruch danych.

W najnowszym meshu od TP-Link zastosowano także technologie OFDMA oraz MU-MIMO, dzięki którym użytkownik otrzymuje zwiększoną wydajność i możliwość transmisji danych do jeszcze większej liczby urządzeń w tym samym czasie. Z kolei zastosowanie technologii Beamforming i kolorowania BSS pozwala na znaczące zwiększenie zasięgu i stabilności połączeń WiFi, redukując zakłócenia sygnału generowane na przykład przez sieci bezprzewodowe rozgłaszane w sąsiednich mieszkaniach. Za podłączenie urządzeń kablowych odpowiadają dwa gigabitowe porty Ethernet w każdej jednostce Deco.

TP-Link Deco X60 – pojedynczy moduł, fot. materiały prasowe.
TP-Link Deco X60 – pojedynczy moduł, fot. materiały prasowe.

Współpracujące ze sobą routery Deco X60 tworzą jednolitą sieć WiFi, dlatego podczas przemieszczania się po domu twój smartfon lub tablet zawsze połączy się z tym routerem, który oferuje najlepsze połączenie - bez przerywania transferu, buforowania czy spadków prędkości. Dzięki zastosowaniu protokołów roamingowych 802.11k/v/r połączenie kilku jednostek Deco X60 tworzy bardzo wydajną sieć bezprzewodową nawet w wielopiętrowym budynku. W razie potrzeby system można rozbudowywać o kolejne urządzenia.

Za bezpieczeństwo transmisji odpowiada szyfrowanie WPA3 oraz usługa TP-Link HomeCare, które zapewniają dostęp do w pełni personalizowanych funkcji i pozwalają użytkownikowi stworzyć bezpieczną sieć bezprzewodową dostosowaną do swoich potrzeb. Dzięki rozbudowanym funkcjom kontroli rodzicielskiej zagwarantowanie bezpieczeństwa najmłodszym użytkownikom Internetu nigdy nie było tak proste. Każdy domownik (a także gość) może posiadać osobny profil z ustalonymi limitami czasowymi oraz założonymi filtrami, które w zależności od wieku będą blokowały dostęp do danych treści. Deco X60 wyposażono także w antywirusa oraz QoS (Quality of Service), aby korzystanie z Internetu było w pełni bezpieczne i wydajne.

TP-Link Deco X60 – pojedynczy moduł, fot. materiały prasowe.
TP-Link Deco X60 – pojedynczy moduł, fot. materiały prasowe.

Konfiguracja i zarządzanie Deco X60 są banalnie proste. Wystarczy zainstalować aplikację TP-Link Deco, dostępną na urządzenia z systemem Android i iOS, a następnie podążać za wskazówkami wyświetlanymi na ekranie smartfona. Deco zajmie się resztą, łącznie z wyborem najlepszych miejsc do instalacji urządzeń. Ten niezawodny mesh jest także kompatybilny z innymi modelami Deco, a do tego może być zarządzany za pomocą Amazon Alexa.

Urządzenia Deco X60 są już dostępne w sprzedaży w zestawach po 3 sztuki. W najbliższych miesiącach pojawią się również zestawy obejmujące jedno lub dwa urządzenia. Nowy model został objęty 3-letnią gwarancją producenta.

Więcej informacji na temat Deco X60 dostępnych jest na stronie internetowej.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także