reklama

FullScreenMario, czyli Super Mario Bros. w przeglądarce

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Super Mario Bros. to jeden z absolutnie klasycznych tytułów, dla którego przyznam się trzymam nawet w piwnicy Pegasusa. Raz na jakiś czas lubię odkurzyć pudło i poskakać rozpikselowanym hydraulikiem, wspominając lata młodości. Niedługo jednak konsolkę będę uruchamiał chyba tylko dla Contry, bowiem etapy z SMB dzięki technologii HTML5 przeniesiono bezpośrednio do przeglądarki WWW. Projekt zwie się FullScreenMario.

Tych, którzy nigdy nie mogli wyjść poza pewne poziomy, ucieszy zapewne fakt, że można zabawę rozpocząć od razu od innego niż 1-1 świata, przy czym to nadal jest beta i nie wszystkie jeszcze zdołano ukończyć. Mamy też opcję na 5 minut, czyli rozegrania etapu wygenerowanego przez system z losowych części, a także edytor online, w którym z zestawu dostępnych elementów da się zmontować własne mapy. Pomysłodawcy zalecają przeglądarkę Chrome, gdyż projekt nie do końca prawidłowo działa w innych.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama