Fabrycznie zapakowany egzemplarz Super Mario Bros. na NES sprzedany za ponad 100 tys. dol.

Fabrycznie zapakowany egzemplarz Super Mario Bros. na NES sprzedany za ponad 100 tys. dol.

Źródło: Heritage Auctions
Źródło: Heritage Auctions
Piotr Urbaniak
15.02.2019 07:18, aktualizacja: 19.02.2019 05:45

Będący w stanie nienaruszonym egzemplarz Super Mario Bros. z roku 1985, na legendarną konsolę NES, został właśnie najdroższą grą wideo z historii. Grupa kolekcjonerów zapłaciła za niego 100 150 dol., wygrywając tym sposobem aukcję w serwisie Heritage Auctions.

Ta konkretna kopia SMB. jest szczególna nie tylko z uwagi na perfekcyjny stan, ale także, a może przede wszystkim okres z którego pochodzi. W wersji, jaka trafiła na aukcję, grę wydano tylko w niewielkim nakładzie, z okazji próbnej premiery konsoli NES w Nowym Jorku i Los Angeles. Zanim NES pojawił się w USA na szeroką skalę, rzucano niewielkie partie, aby sprawdzić zainteresowanie. Gry z tamtego okresu różnią się nieco projektem pudełka.

Tak więc o ile Super Mario Bros. sam w sobie białym krukiem nie jest, o tyle sprzedana na aukcji wersja, i to w doskonałym stanie, stanowi nie lada gratkę dla każdego kolekcjonera gier.

Pobito rekord z 2014 roku

Płacąc za kartridż 100 150 dol., kolekcjonerzy pobili rekord ustanowiony w roku 2014. Wtedy za 100 088 dol. pewien pasjonat kupił na eBayu Nintendo World Championships, również na konsolę NES. Było to jednak znalezisko innej kategorii niż w opisywanym teraz przypadku.

Nintendo World Championships osiąga astronomiczne ceny z uwagi na rzadkość występowania, nie specyfikę poszczególnych wydań. Regularne wydanie SMB. można kupić w cenie poniżej 20 dol.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)