Fabrycznie zapakowany egzemplarz Super Mario Bros. na NES sprzedany za ponad 100 tys. dol.

Strona głównaFabrycznie zapakowany egzemplarz Super Mario Bros. na NES sprzedany za ponad 100 tys. dol.
15.02.2019 07:18
Źródło: Heritage Auctions
Źródło: Heritage Auctions

Będący w stanie nienaruszonym egzemplarz Super Mario Bros. z roku 1985, na legendarną konsolę NES, został właśnie najdroższą grą wideo z historii. Grupa kolekcjonerów zapłaciła za niego 100 150 dol., wygrywając tym sposobem aukcję w serwisie Heritage Auctions.

Ta konkretna kopia SMB. jest szczególna nie tylko z uwagi na perfekcyjny stan, ale także, a może przede wszystkim okres z którego pochodzi. W wersji, jaka trafiła na aukcję, grę wydano tylko w niewielkim nakładzie, z okazji próbnej premiery konsoli NES w Nowym Jorku i Los Angeles. Zanim NES pojawił się w USA na szeroką skalę, rzucano niewielkie partie, aby sprawdzić zainteresowanie. Gry z tamtego okresu różnią się nieco projektem pudełka.

Tak więc o ile Super Mario Bros. sam w sobie białym krukiem nie jest, o tyle sprzedana na aukcji wersja, i to w doskonałym stanie, stanowi nie lada gratkę dla każdego kolekcjonera gier.

Pobito rekord z 2014 roku

Płacąc za kartridż 100 150 dol., kolekcjonerzy pobili rekord ustanowiony w roku 2014. Wtedy za 100 088 dol. pewien pasjonat kupił na eBayu Nintendo World Championships, również na konsolę NES. Było to jednak znalezisko innej kategorii niż w opisywanym teraz przypadku.

Nintendo World Championships osiąga astronomiczne ceny z uwagi na rzadkość występowania, nie specyfikę poszczególnych wydań. Regularne wydanie SMB. można kupić w cenie poniżej 20 dol.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)