GNOME i kierunek rozwoju

Strona główna Aktualności

O autorze

Zespół tworzący GNOME przygotował tzw. roadmap dla kolejnych wersji środowiska graficznego oznaczonych numerami 2.24 i 2.26.

Autorzy w GNOME 2.24 skupią się głównie na poszerzeniu możliwości oferowanych przez środowisko programów. Do najważniejszych zmian oferowanych przez wersję 2.24 zaliczyć należy przeniesienie przeglądarki Epiphany na silnik WebKit, odświeżenie wyglądu graficznego, aktualizacje dokumentacji dla programistów i polepszenie integracji z PulseAudio. Programiści poza tym przygotują nowy GNOME Session Manager i obsługę zakładek w Nautilusie.

GNOME 2.26 to kolejny krok w kierunku drobnych udoskonaleń aplikacji wchodzących w skład środowiska. Zmiany obejmować będą m. in. podmianę gnome-volume-control na mikser PulseAudio, integrację Evolution Groupware z Webkit lub GtkMoz czy obsługę połączeń RDP (Microsoft Terminal Services). Pełna lista zmian i nowości dostępna jest na specjalnie przygotowanej stronie, do której odsyłamy wszystkich zainteresowanych.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza