reklama

Gary Kovacs nowym szefem Mozilli

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Szykuje się zmiana na najwyższym stanowisku w Mozilla Corporation - już w przyszłym miesiącu funkcję dyrektora generalnego obejmie Gary Kovacs, wcześniej powiązany z takimi firmami jak IBM, Macromedia, Adobe czy Sybase.

Nowy prezes Mozilli ma dużą wiedzę o mediach internetowych i spore doświadczenie w pracach związanych z rozwiązaniami mobilnymi. Został on wybrany przez dotychczasowe kierownictwo spółki ze względu na swoje zdolności przywódcze i duże doświadczenie w branży. Do najważniejszych zadań nowego CEO będzie należało umocnienie pozycji Mozilli w sektorze rozwiązań mobilnych, w tym na rynku przeglądarek internetowych dla smarfonów. Gary Kovac zacznie kierować Mozillą 8 listopada. Nowy CEO weźmie także udział w cyklu imprez i spotkań ze społecznością, podczas których przestawi własną wizję rozwoju Mozilli i opowie o planach na najbliższą przyszłość. John Lilly - dotychczasowy prezes Mozilla Corporation - napisał na swoim blogu, że wybór Kovacsa to dobra decyzja. Wyraził także nadzieję, że nowy CEO zostanie ciepło przyjęty przez społeczność.

Pozostaje mieć nadzieję, że pod rządami Kovacsa Mozilla zrealizuje dużo interesujących projektów i przyspieszy udoskonalanie swoich sztandarowych produktów - przeglądarki Firefox i klienta poczty Thunderbird.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić