r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ghostery Privacy Browser 1.3.3

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Specjalistyczne przeglądarki internetowe

Ghostery Browser to mobilna przeglądarka internetowa przygotowana z myślą o platformie Android. Jej głównym celem jest ochrona prywatności i bezpieczeństwa użytkownika – filtruje ona ruch sieciowy, w efekcie czego podczas przeglądania witryn blokowane są elementy śledzące, a także niektóre reklamy próbujące zdobywać informacje o użytkowniku.

Przygotowana przez producenta aplikacja posiada wszystkie funkcje, jakimi powinna cechować się nowoczesna przeglądarka: pozwala na przeglądanie stron w kartach, pobieranie plików, dodawanie witryn do listy ulubionych, a także przeglądanie historii wcześniej odwiedzonych stron. Możliwe jest ponadto wymuszanie trybu desktopowego, gdyby wersja mobilna danej witryny nie była dla nas wystarczająca. Podczas działania Ghostery informuje nas o ilości zablokowanych elementów śledzących na stronie, kliknięcie ikony pozwala na odblokowanie wybranych z nich, a także dodanie strony do tzw. białej listy – w takim przypadku podczas jej przeglądania elementy śledzące użytkownika nie będą w ogóle blokowane. Przeglądarka bazuje na silniku Chromium, w efekcie czego dobrze radzi sobie z nowoczesnymi technologiami internetowymi i pomimo, że jest w stanie chronić prywatność, nie powoduje utrudnień podczas serfowania w Sieci.

r   e   k   l   a   m   a

Ustawienia przeglądarki dotyczą w głównej mierze modułu dbającego o prywatność użytkowników: może on aktualizować swoją wewnętrzną bazę blokowanych elementów automatycznie, a także domyślnie blokować wszystkie nowości, jakie się na niej znajdą. Za pomocą ustawień użytkownik może także wyczyścić historię, zablokować używanie ciasteczek, jak również wybrać domyślną wyszukiwarkę (po instalacji jest to ceniąca prywatność Duck Duck Go). Aplikacja jest dostępna w polskiej wersji językowej. Nie wymaga żadnych opłat, jest udostępniana za darmo.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Aplikacja dnia: Ghostery Privacy Browser

14
OPROGRAMOWANIE 24.01.2018 | Anna Rymsza

Wczoraj informowaliśmy o przeglądarce DuckDuckGo, która dba o prywatność użytkowników, ale niestety nie ma jeszcze możliwości przeglądania w kartach. Jeśli cenicie sobie nieśledzenie, ale chcecie korzystać z wielu kart, polecamy dzisiejszą aplikację dnia – Ghostery Privacy Browser. To podobna do Chromea przeglądarka, zintegrowana z rozszerzeniem Ghostery. Po uruchomieniu przeglądarka niewiele różni się od mobilnej wersji Chromium, ale obok paska adresu zobaczymy dobrze znaną ikonkę z niebieskim duszkiem. Przed rozpoczęciem przeglądania wartu przejść do ustawień i zdecydować, czy chcemy…

Ghostery Privacy Browser – nie daj się śledzić na Androidzie

11
OPROGRAMOWANIE 20.07.2015 | Łukasz Tkacz

Ochrona prywatności na urządzeniach mobilnych nie jest zadaniem łatwym, tym bardziej że firmy utrzymujące swoje sklepy (jak choćby Google) patrzą nieprzychylnym okiem na aplikacje chroniące użytkowników przed śledzeniem. Od ponad pół roku użytkownicy Androida mogą jednak korzystać z przeglądarki Ghostery Privacy Browser, która chroni przed elementami, jakie mają nas identyfikować. Program zadebiutował w Google Play na początku grudniu ubiegłego roku i jak do tej pory udało mu się w nim przetrwać: korporacja nie zdecydowała się na jego usunięcie lub jak na razie nie znalazła na to…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #1 23.07.2015 13:41

Może być. Narazie wszystko na niej działa dobrze. Niewiem tylko jak wygląda sprawa z prywatności, czy to nie jest jakąś podpucha.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.