Gigabitowe łącza od Google nie tak szybko

Strona główna Aktualności

O autorze

Google nie jest jeszcze gotowy do szerszego wdrożenia gigabitowych łączy w ramach Google Fiber. Projekt zostanie przesunięty w czasie.

Google ogłosił na swoim blogu, że nie planuje na razie wprowadzenia na szerszą skalę szerokpasmowego Internetu. W zamieszczonym oświadczeniu możemy przeczytać, że pracownicy firmy ciężko pracują nad projektem, jednak daleko jeszcze do jego ukończenia. Można przypuszczać, że gigabitowe łącza pojawią się dopiero w przyszłym roku. Google nie wybrał też jeszcze lokalizacji, gdzie wprowadzony zostanie szybki Internet. Zabiega o to ponad 1,1 tys. miast i 200 tys. prywatnych osób w Stanach Zjednoczonych.

Firmie z Mountain View udało się jak na razie uruchomić „wersję beta” Google Fiber. Dzięki umowie zawartej pod koniec października z Uniwersytetem Stanfordzkim, Google wprowadzi tam gigabitowe łącza. Firma cały czas planuje wprowadzić szerokopasmowe łącza dla około 50 tysięcy osób, by następnie objąć swoim zasięgiem ponad pół miliona użytkowników. Bliższe informacje na temat dalszych planów dotyczących Google Fiber powinny być ujawnione na początku przyszłego roku. Przypomnijmy, że podobny projekt rozwija w Polsce firma Dialog.

© dobreprogramy