Glary Utilities 5.106.0.130

Strona główna Windows Narzędzia Pakiety narzędziowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Glary Utilities to darmowa edycja zdobywającego sporo pozytywnych komentarzy programu przeznaczonego do optymalizacji pracy komputera działającego w oparciu o system Windows.

Narzędzie przyjęto ze sporym entuzjazmem wśród zagranicznych użytkowników nie tylko ze względu na prostotę obsługi, ale przede wszystkim za szybkość i skuteczność działania. Glary Utilities został zaopatrzony w dziesiątki modułów przeznaczonych m. in. do czyszczenia dysku z zbędnych plików, naprawiania skrótów i wpisów w rejestrze, odinstalowywania niepotrzebnych programów, optymalizacji pamięci, defragmentacji rejestru, zarządzania menu kontekstowym, szyfrowania plików, kasowania i odzyskiwania danych, łączenia i dzielenie plików, wyszukiwania pustych folderów czy analizy dysków.

Dodatkowo program został wyposażony w menu Konserwacja, w którym za pomocą 2 kliknięć myszką można przeprowadzić pełen proces optymalizacji systemu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

intuicyjny, prosty w obsłudze, szybki i dość skuteczny
bardzo wrażliwy na aktywne konkurencyjne programy tego typu, zainstalowane w naszym systemie
ocena użytkownika

Warto skorzystać z wersji PRO, które co jakiś czas są dostępne w pełnych komercyjnych wersjach Software Giveaway lub Topsoft. Ogólnie jest to dość dobry program, który jednak wymaga nieco więcej wiedzy, na temat naszych działań w systemie operacyjnym. Radzi sobie znakomicie w optymalizacji i czyszczeniu nie potrzebnych plików, potrafi także usunąć z naszych dysków dane, które nie powinny być już w żaden sposób wykorzystywane. Nie powinno się go stosować przy innych podobnych aktywnych narzędziach w naszych systemach typu Wise Care, Advanced System Care, WinUtilities czy TuneUp, wtedy może trochę namieszać, ale to na nasze ciche pozwolenie, zresztą to dokładnie tak samo jak w przypadku antywirusów, który nie powinne znajdować się więcej, jak jeden aktywny.

01.11.2014 14:39 | Recenzja do wersji 5.11.0.23
darmowy
usuwa za dużo potrzebnych plików
ocena użytkownika

Nie polecam! Kiedyś może i był dobry, teraz spowalnia aniżeli przyspiesza komputer.
Mam nowy sprzęt, świeżo po formacie, przez dłuższy czas czyściłem ccleanerem i było wszystko ok. Wczoraj puściłem Glary Utilities i zaczęły sie problemy. Komputer zawiesił się, pierwszy raz od kiedy pamiętam.
Nie polecam!

07.08.2014 11:40 | Recenzja do wersji 5.5.0.12

Komentarze

0 nowych
Tadeusz L.   1 #513 13.09.2018 12:06

Nie możesz ufać programowi lecz wybrać taki program który najbardziej będzie pasował do stopnia posiadanej wiedzy .Hardcorowcy mają dwa ,trzy ,cztery podobne programy czyszczące ale to nie znaczy ,że musisz naśladować szczególnie gdy jesteś laikiem. Co do ilości programów do usuwania śmieci zdania są podzielone . Ja uważam ,że im mniej tym lepiej ale z moim zdaniem nie musicie się zgadzać . Płatne programy mają więcej funkcji i szerszy zakres działań a darmowe są z reguły okrojone ,więc niektórzy aby zrekompensować brak niektórych funkcji instalują dwa ,trzy darmowe aby uzyskać zakres działania płatnego . Im więcej podobnych programów to możliwość popełnienia błędu zwiększa się z naszej strony jak i programu gdy wyczyści zbyt dużo a w tym coś potrzebnego dla poprawnego działania systemu . Kolega dla pewności ma zainstalowane Ccleaner ,Odkurzacz,Ninja i nie będę się wypowiadał się co do jego słuszności mocnego czyszczenia. Od czego zależy ,że działa komputer u niektórych hardcorowców , czy od braku pecha czy od jego wiedzy nie wiadomo ,szczególnie gdy do porażek nie każdy chce się przyznać. Znam te z osoby które wyczyściły za dużo co skutkowało naprawą . Sam dawno temu gorliwym czyszczeniem załatwiłem system gdy miałem włączony Windows Update i chyba coś z plików Microsoftu usunąłem .

  #512 12.09.2018 12:36

Gdyby poszło coś nie tak to zawsze możesz skorzystać z punktu przywracania systemu .Przeglądarki też mają " wyczyść dane przeglądania " , historii , ciasteczek , lecz są jako uzupełnienie do pakietu narzędziowego . Przepraszam za dwie takie podobne wypowiedzi jednego autora ponieważ myślałem ,że nie przesłałem wcześniejszej wypowiedzi prawidłowo . Zaloguję się tutaj pod jednym nickiem a nie jako anonim czy jakieś wymyślone chwilowo nazwy. Osoby które są zainteresowane taką tematyką i chcą wymienić swoje wnioski ,spostrzeżenia odnośnie programów z praktyki choć nie zawsze wyglądają na profesjonalne czy fachowe bo to są indywidualne oceny programów o różnym stopniu wiedzy - to mogą zalogować się . Nie wszyscy jesteśmy informatykami ,programistami po studiach lecz najczęściej zwykłymi ,przeciętnymi użytkownikami komputera których jest najwięcej i często wypowiadamy się łatwym językiem bardziej zrozumiałym niż określenia ,nazwy typowo techniczne czy fachowe . Są też internauci bardziej obyci z komputerem ,zaawansowani którzy mogą powiedzieć więcej niż my wiemy ale to nie zwalnia nas od myślenia jaki program wybrać i jak go obsługiwać .Problemy też wynikają z braku wiedzy i jakich błędów nie robić oraz nie zawsze program jest winny gdy wystąpi problem .Dla mnie przez lata różnorodność wypowiadających się tutaj i strona dobreprogramy poświęcona tematyce programów jest dobrym wyborem poszukiwania wiedzy i najczęstszą inspiracją do instalacji potrzebnych na komputer programów .Z sumy różnorodnych wypowiedzi ,odpowiedzi wybierałem sedno sprawy i instalacje koniecznych programów jak i nie instalacje przez zaniechanie instalacji bo też takowe były - oceniam ogólnie pozytywnie . Z wieloma programami darmowymi lub płatnymi dawałem sobie radę także dzięki " dobrymprogramom " i istotnym informacjom .

  #511 11.09.2018 15:02

@anonim (niezalogowany): Dzięki za odpowiedz na moje pytanie ufam programowi Glary Utilities i zostanie on na moim komputerze

  #510 11.09.2018 09:43

Moim zdaniem nie ma sensu instalować drugi podobny program aby z własnego założenia szukania perfekcji w usuwaniu usuwał więcej gdy tamten być może usunął mniej .W ten sposób możesz przegiąć pałę i usunąć więcej ze szkodą dla systemu chyba ,że jesteś fachowcem i będziesz wiedział jak z tego wyjść. Glary Utilities i Glary Utilities Pro . należy do pakietów narzędziowych i ma w sobie oprócz optymalizacji także czyszczenie ,więc Ccleaner do usuwania i czyszczenia jest zbędny i jest w innym dziale do pobrania . W Windowsie możesz posiłkować się do Glary U. co jakiś czas - korzystając z systemowej funkcji oczyszczania dysku .

  #509 08.09.2018 09:33

Nie ma sensu bo możesz przedobrzyć z wyczyszczeniem nawet jak są osoby które piszą ,że mają dwa ,trzy takie samy programy czyszczące system . Skoro masz Glary Utilities Pro to ciesz się nim i nie szukaj wspomagaczy dodatkowych myśląc" co dwóch to nie jeden" gdy te funkcje są w jednym programie . W Glary Utilities Pro jest optymalizacja i czyszczenie ,więc Ccleaner jest zbędny chyba ,że nie masz zaufania do GU i chcesz doczyszczać lub sprawdzać czy czyścił mniej czy więcej . Oczyszczając ekstremalnie zwiększasz ryzyko szczególnie gdy polegasz na programie i nie używasz głowy oraz masz pecha a inni . Pamiętaj ,że Windows ma w sobie oczyszczanie i naprawa dysku ,więc tym możesz posiłkować co jakiś czas do zainstalowanego programu . Ja mam obecnie najnowszą wersję płatną z promocji cenowej Ashampoo WinOptimizer i program rewelacja natomiast nie wypowiem się co do wersji darmowej . Kerish Doctor to program solo który zawiera wszystko co jest potrzebne do optymalizacji ,czyszczenia ,naprawy ,konserwacji Windows i według mojej oceny jest najlepszy z najlepszych . Wiem o tym bo w rodzinie mają go zainstalowanego i nic nie zepsuł i w jakimś stopniu zastępuje informatyka . Są przeciętnymi i niezaawansowanymi użytkownikami komputera ,więc polegają głównie na programie . Niektóre ruchy manualne wykonują sami w ramach własnej pracy z tym programem , choć program czasami dokonuje czyszczenia i naprawy automatycznie . Poszukiwanie wiedzy o każdym programie jest przydatne np. w co klikać i kiedy i po co klikać bo czujemy się pewniej .Gdy jest Kerish Doctor to Ccleaner radzę odinstalować. Przypuszczam ,że osoby które piszą,że mają nawet trzy podobne programy czyszczące i nic się nie dzieje złego to zapewne mają Windows 7 .

  #508 06.09.2018 16:07

Mam Glary Utilities Pro czy waszym zdaniem jest sens instalować CCleaner proszę o odpowiedz

martinez2006   9 #507 03.09.2018 14:16

Dobry program.

meg74   2 #506 15.08.2018 12:23

Nie mogę ustawić włączyć automatyczną konserwację czy ktoś też ma ten problem

  #505 12.08.2018 10:46

Moim zdaniem Glary jest lepszy od Ashampoo WinOptimizer 15 którego posiadałem do wczoraj na komputerze Ashampoo na okrągło znajdował te same śmieci mimo że je kasowałem to przy następnym skanowaniu chwile odczekawszy znajdował znowu te same śmieci mimo że je skasowałem

gregor23   3 #504 10.08.2018 08:35

5.103.0.126 w tej wersji naprawili problem skrótów

józef47   8 #503 07.08.2018 19:22

Jak wielu kolegów używam tego programu od dawna,i zdecydowanie polecam. Oprócz tradycyjnego czyszczenia polecam defragmentację dysków i ciekawa opcja w razie konieczności naprawa plików systemowych paru osobom,którym poleciłem pomogło.

leckow   5 #502 07.08.2018 09:30

napisałem, bo dzialajac "klik-klak" jak w poprzednich wersjach, można usunąć wszystkie skroty /!/

gregor23   3 #501 07.08.2018 09:10

U mnie to samo,wszystkie skróty widzi w C:\Program Files (x86),a mam system x64.

leckow   5 #500 06.08.2018 13:11

5.1030.125; uwaga, czyści w nadmiarze skróty

SoNarX   1 #499 01.08.2018 21:33

Dobry program polecam :)

  #498 04.06.2018 13:04

@31Upsair (niezalogowany): W erze SSDków defragmentacja - brawo Ty!

  #497 13.05.2018 00:43

Język polski? Śmiechu warte. Wystarczy zobaczyć, co jest napisane w oknie zarządzania licencją. Zamiast ile dni ważności licencji "pozostało", tłumacz napisał "minęło" :D I tak dla nowej licencji widnieje "365 dni minęło" :D A jak licencja się skończyła kilka dni temu, to mistrz tłumaczenia wymyslił napis "Upłynęło 10 dni temu" zamiast np. "Wygasła 10 dni temu". Szkoda, że tłumaczowi nie upłynęło trochę czasu na lekcjach języka polskiego i angielskiego, to by nie było takich bzdur.

vortexx   6 #496 12.05.2018 19:57

Jeszcze raz promocja na rok http://dailydiscounts.eu/

vortexx   6 #495 07.03.2018 12:48
  #494 05.01.2018 23:35

Witam z Takich Programów Do Optymalizacji i czyszczenia Polecam Tylko Kerish Doctor i CCleaner + AdwCleaner i na końcu Defragmentacja Dysku (START>URUCHOM>msconfig i wywalić co nie potrzebne z Autostartu) Pozdrawiam