r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Głogowska Policja atakuje piratów

Strona główna Aktualności

O autorze

W ostatnim okresie czasu, policjanci sekcji ds. zwalczania przestępczości gospodarczej KPP w Głogowie dokonali kontroli kilku kawiarenek internetowych pod kątem legalności stosowanego oprogramowania komputerów.

W czasie takiej kontroli przeprowadzonej w dniu 27.10.2004 r. w jednej z kawiarenek ujawniono nielegalne oprogramowanie w dziesięciu zestawach komputerowych. Jest to w ostatnim czasie drugi ujawniony przypadek stosowania oprogramowania bez wykupionej licencji w tym rejonie. Poprzednio w dniu 07 września br. w czasie kontroli podobnej kawiarenki internetowej na oś. Kopernika ujawniono 5 zestawów komputerowych z nielegalnym oprogramowaniem.

Innym, podobnym przykładem pirackiej działalności jest ujawnienie w dniu 25.10.2004 r.w jednej ze wsi w gminie Pęcław faktu korzystania przez osobę prywatną z nielegalnego oprogramowania komputerowego oraz posiadania urządzeń służących do nielegalnego odbioru telewizji satelitarnej. W sprawach tych głogowska policja prowadzi postępowania karne.

Działania te miały charakter regionalny i niewielką skalę, warto jednak pamiętać, że użytkowanie nielegalnego oprogramowania i czerpanie z tego korzyści majątkowych zagrożone jest karą pozbawienia wolności i może wiązać się z przepadkiem sprzętu. Dochodzą do tego słone kary finansowe.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.