reklama

Główną stronę Google czekają zmiany. Nadchodzi powrót iGoogle?

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Wczoraj informowaliśmy o nowościach, jakie pojawiły się w aplikacji Google. Ma ona teraz skuteczniej sugerować potencjalnie interesujące dla użytkownika treści oraz pozwalać na śledzenie konkretnych źródeł informacji lub tematów. Zmierzające do personalizacji zmiany zawitają jednak także do przeglądarkowej wersji – na google.com.

Informacjami o zmianach, jakie mają trafić do przeglądarkowej wersji wyszukiwarki podzielił się Guardian. Podobnie jak w przypadku aplikacji, na stronę Google trafią treści spersonalizowane – selekcjonowane na podstawie zainteresowań użytkownika, miejsca, w którym się znajduje czy dotychczasowych wyszukiwań.

Na razie nie pojawiły się żadne grafiki, które prezentowałyby sposób, w jaki Google chce dostarczać spersonalizowane treści na swojej stronie głównej. Nie zmienia to faktu, że Guardian już teraz nie waha się zapowiadać, ze modyfikacje jakie zajdą w (coraz mniej) minimalistycznym wyglądzie wyszukiwarki to największa zmiana od jej uruchomienia.

Warto wspomnieć, że Google oferowało już kiedyś usługę spersonalizowanej stronę startowej pod adresem iGoogle.com. Możliwe było tam osadzanie konkretnych widżetów dostarczanych zarówno przez Google, jak i przez społeczność. Kolekcja była naprawdę spora: na stronie można było korzystać z Google Readera czy obejrzeć film na Google Video. Wszystkie wymienione serwisy zostały jednak przez Google zamknięte.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić