Google Authenticator 3.0.0

Strona główna iOS Dom Zarządzanie usługami
Pobierz program
lub zeskanuj:

Google Authenticator to aplikacja pozwalająca na korzystanie z urządzenia jak z prawdziwego tokena, dzięki czemu można bezpiecznie zalogować do konta Google'a poza miejscem zamieszkania. Wystarczy w ustawieniach bezpieczeństwa konta włączyć weryfikację dwuetapową, a następnie zeskanować kod kreskowy przy pomocy aplikacji w celu dodania obsługi konta.

Dzięki temu dane użytkownika będą lepiej chronione przed niepowołanym dostępem, gdyż następnym razem logując się do skrzynki pocztowej z niezaufanego komputera, będzie potrzebne wprowadzenie jednego z generowanych co 30 sekund kodów weryfikacyjnych, by dokończyć proces uwierzytelnienia.

Mimo że aplikacja powstała z myślą o użytkownikach kont Google'a, obsługiwane są również inne serwisy: Wordpress, Outlook, Dropbox, Evernote, LastPass i inne. (W niektórych serwisach zamiast skanu kodów kreskowych, może pojawić się wymóg przepisania kodu aktywującego.)

Do poprawnego działania aplikacji wymagany jest wyłącznie zsynchronizowany zegarek, dzięki czemu działać będzie ona nawet w trybie offline.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Reddit uruchomił weryfikację dwustopniową. Jak zacząć z niej korzystać?

11
25.01.2018  •  Jan Mentel

Po wielu miesiącach testów dwuetapowe uwierzytelnienie wreszcie trafiło do Reddita. Użytkownik może zostać poproszony o podanie sześciocyfrowego kodu generowanego przez telefon. Co ważne, dodatkowe zabezpieczenie działa zarówno na desktopach, jak i w aplikacjach mobilnych. Żeby zacząć korzystać, niezbędna będzie aplikacja do weryfikacji, która wspiera protokół Czasowego jednorazowego hasła (TOTP) – użyć można np. Google Authenticatora . Dwuetapowe uwierzytelnienie jest opcjonalne i by je uruchomić, po zalogowaniu się do usługi należy wejść w preferencje, a następnie pozycję hasła/e-mail. Na…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy