Google Authenticator Google Authenticator

Strona główna iOS Dom Zarządzanie usługami
Pobierz program
lub zeskanuj:

Google Authenticator to aplikacja pozwalająca na korzystanie z urządzenia jak z prawdziwego tokena, dzięki czemu można bezpiecznie zalogować do konta Google'a poza miejscem zamieszkania. Wystarczy w ustawieniach bezpieczeństwa konta włączyć weryfikację dwuetapową, a następnie zeskanować kod kreskowy przy pomocy aplikacji w celu dodania obsługi konta.

Dzięki temu dane użytkownika będą lepiej chronione przed niepowołanym dostępem, gdyż następnym razem logując się do skrzynki pocztowej z niezaufanego komputera, będzie potrzebne wprowadzenie jednego z generowanych co 30 sekund kodów weryfikacyjnych, by dokończyć proces uwierzytelnienia.

Mimo że aplikacja powstała z myślą o użytkownikach kont Google'a, obsługiwane są również inne serwisy: Wordpress, Outlook, Dropbox, Evernote, LastPass i inne. (W niektórych serwisach zamiast skanu kodów kreskowych, może pojawić się wymóg przepisania kodu aktywującego.)

Do poprawnego działania aplikacji wymagany jest wyłącznie zsynchronizowany zegarek, dzięki czemu działać będzie ona nawet w trybie offline.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!