Google Family Link Google Family Link 1.74.0.c.362618048

Strona główna Android Bezpieczeństwo Kontrola rodzicielska
Pobierz program
lub zeskanuj:

Google Family Link to aplikacja dla rodziców, pozwalająca wprowadzić ograniczenia na smartfonach dzieci poniżej 16 roku życia. Rodzice mogą utworzyć dla dzieci konta Google, kontrolować zakupy, ograniczać czas spędzony przed ekranem i ograniczać dostęp do nieodpowiednich aplikacji.

Po zalogowaniu na dziecięce konto Google rodzice mają wgląd w podstawową aktywność dzieci na ich urządzeniach mobilnych. Rodzice mogą zatwierdzać lub blokować instalację aplikacji z Google Play, a także monitorować czas, jaki dzieci spędzają przy ekranie. Co tydzień i co miesiąc rodzice otrzymują raporty, mogą tez ustalać dzienne limity lub blokować urządzenia na czas snu.

Warto pamiętać, że dziecko nie potrzebuje zgody rodziców na aktualizowanie posiadanych już aplikacji, także jeśli nowa wersja ma szersze uprawnienia. Nie jest też potrzebna dodatkowa zgoda do korzystania z treści dostępnych w Bibliotece rodzinnej. Nie da się też wyłączyć niektórych aplikacji zainstalowanych przez producenta.

Aplikacja wymaga, by na urządzeniach rodziców i dzieci zainstalowany był przynajmniej Android 7.0. Po osiągnięciu przez dziecko wyznaczonego ustawowo wieku, jego konto zostaje wyjęte spod kontroli rodzicielskiej i przechodzi w tryb „dorosły”.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!