r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Noto to nowa rodzina fontów, która obejmuje ponad 800 języków

Strona główna AktualnościINTERNET

W celu zapewnienia ludziom z całego świata łatwego dzielenia się informacjami w ich rodzimym języku, Google stworzyło rodzinę fontów Noto. Ten opensource’owy projekt obejmuje już ponad 800 języków i 110 000 znaków.

Google Noto pokrywa każdy symbol w obecnym standardzie Unicode. Cały projekt był sporym przedsięwzięciem i prace nad nim zajęły 5 lat, a z Google współpracowali specjaliści w dziedzinie wzornictwa i typografii z Monotype i Adobe. Efektem jest stworzenie Noto, czyli rodziny fontów, które uczynią chociażby Androida czy ChromeOS-a bardziej dostępnymi dla mieszkańców wszystkich krajów.

Nazwa Noto pochodzi od wyrażenia No more tofu, które odnosi się do pozbycia się symboli wyświetlanych (najczęściej prostokątów), gdy w systemie nie jest dostępna litera charakterystyczna dla danego języka. Google obiecuje, że Noto oferuje elegancki i jednolity wygląd we wszystkich językach i co ważne, może być za darmo wykorzystany w każdym projekcie.

r   e   k   l   a   m   a

Całość waży 472 MB i możecie ją pobrać ze strony Google. Istnieje również możliwość pobrania poszczególnych pakietów, jeśli nie potrzebujecie wykorzystywać całości. Noto to projekt Open Source, źródła pobierzecie więc z GitHuba. Całość ma być ciągle rozwijana i rozszerzana o nowe języki i symbole.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.