Google Chrome 69: niski kontrast i rozmazane teksty to nie jedyne problemy po aktualizacji

Google Chrome 69: niski kontrast i rozmazane teksty to nie jedyne problemy po aktualizacji

Chrome 69 ma problemy z wyraźnym tekstem (depositphotos)
Chrome 69 ma problemy z wyraźnym tekstem (depositphotos)
Oskar Ziomek
07.09.2018 13:52

Od kilku dni użytkownicy przeglądarki Google Chrome mogą korzystać z jej najnowszej wersji oznaczonej numerem 69. To wydanie jubileuszowe, bo ukazało się niemal równo 10 lat po tym, gdy na rynku pojawiło się pierwsze wydanie programu, wtedy jeszcze w wersji testowej dla deweloperów. By uczcić tę datę, Google dodał do programu kilka nowości widocznych na pierwszy rzut oka. Obok odświeżonego interfejsu pojawił się także wbudowany generator haseł, nowe funkcje Omniboksa i kilka zmian pod maską, a sympatyczny dinozaur w grze dostępnej w przypadku braku dostępu do internetu, ma na sobie urodzinową czapeczkę i na swojej drodze może spotkać torty ze świeczkami.

Jak się jednak okazuje, korzystanie z nowej wersji nie wszystkim musi się podobać i wiązać z zabawą, jak mogłaby to sugerować odświeżona wersja wspomnianej minigry. Jak zwracają uwagę niektórzy użytkownicy, strony wyświetlane przez nową wersję Chrome'a pozbawione są kontrastu, a teksty sprawiają wrażenie szarych i rozmazanych. O kłopotach informują zarówno użytkownicy Windowsa, jak i macOS-a, a problematyczne działanie jest prawdopodobnie związane z obsługą wysokich rozdzielczości i skalowania. Jak udowadnia jeden z użytkowników Twittera, teksty wyświetlane w testowej wersji Chrome'a są wyraźniejsze, niż w stabilnej edycji 69.

Co więcej, kłopoty z wyraźnym tekstem wydają się nie być jedynymi. Na inne problemy nowego Chrome'a napotkaliśmy także w naszej redakcji. Przemek pracujący na co dzień z rozbudowaną o dodatki konsolą programisty, skarży się na przykład na niewyjaśnione niczym, losowe migotanie ekranu na czarno. U siebie zauważyłem natomiast, że Chrome nie jest już skłonny kontynuować tam gdzie skończył, czyli po uruchomieniu otwierać dokładnie tego samego zestawu zakładek, z którym poprzednio zakończono pracę przeglądarki. Reinstalacja i niejednokrotna analiza ustawień, w tym tych zaawansowanych w formie flag, nie przynoszą w tym przypadku skutku, ale rzecz jasna nasze problemy z nową wersją Chrome'a mogą być tylko zbiegiem okoliczności.

Póki co jedynym rozwiązaniem wydaje się więc uzbrojenie w cierpliwość i oczekiwanie na rozwiązanie usterek w formie kolejnej aktualizacji. Na wyeliminowanie błędów mogą liczyć w pierwszej kolejności przede wszystkim osoby, które doświadczają problemu z czytelnością stron. Kłopot z rozmazanym tekstem został już potwierdzony przez Google i dalszy rozwój sprawy można śledzić w oficjalnym wątku na stronach pomocy technicznej Chrome'a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (144)