r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Play i aplikacje z Androida właśnie trafiły na pierwsze komputery z Chrome OS

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Nie ma wątpliwości, że pojawienie się aplikacji z Androida na Chrome OS-ie może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pecetów. Mowa de facto o utworzeniu kompatybilnego ekosystemu ze współdzielonym repozytorium aplikacji, a wszystko to pod egidą Google, które uzupełnia całość swoimi usługami. Zgodnie z zapowiedziami, Google Play trafiło już na pierwsze chromebooki.

Opublikowany przez Google jeszcze w maju harmonogram przewidywał, że w czerwcu aktualizację Chrome OS-a, która przyniesie obsługę sklepu Google Play, otrzymają komputery Acer Chromebook R11/C738T, Asus Chromebook Flip, Google Chromebook Pixel z roku 2015. Na reddicie pojawiły się już potwierdzone zrzutami doniesienia, że aktualizacja się rozpoczęła.

Użytkownicy Pierwszej Strony Internetu informują, że aktualizacja oznaczona jako Chrome OS 53 trafiła już na wszystkie trzy urządzenia. Mowa o kanale deweloperskim aktualizacji. Aby rozpocząć korzystanie ze sklepu konieczne jest także zaznaczenie odpowiedniej opcji w ustawieniach systemowych, która może być domyślnie wyłączona. Nie oznacza to jednak, że obyło się bez problemów.

r   e   k   l   a   m   a

Otóż urządzenia z Chrome OS-em są identyfikowane przez sklep Google jako tablet z zainstalowanym Androidem 6.0.1, a to wiąże się z ograniczeniami w dostępności aplikacji przeznaczonych tylko na telefony. Ponadto, co oczywiście nie jest zaskoczeniem, użytkownicy wskazują na problemy wynikające, na przykład w grach, z braku akcelerometru i żyroskopu w Chromebookach. Pełna lista urządzeń, na które trafi Google Play dostępna jest na stronach Google.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.