reklama

Google dla Linuksa

Strona główna Aktualności

O autorze

Xianzhu Wang i Zhe Su z firmy Google podczas imprezy Linux Foundation Collaboration Summit przedstawili ciekawe plany firmy dotyczące aplikacji dla Linuksa.

Z prezentacji wynika, że Google poważnie podchodzi do kwestii oprogramowania dla Linuksa, gdyż powołano w tym celu grupę o nazwie Google Linux Client Team. Nie ujawniono jeszcze konkretnych pozycji, które będą przeniesione na Linuksa, spekuluje się, że prawdopodobnie na początku będzie to klient Google Talk i być może Google Desktop.

Część projektów ma mieć otwarte źródła, użyte będą otwarte biblioteki, a wspierane ma być większość głównych dystrybucji. Poruszono także najważniejsze problemy napotykane podczas portowania programów. Są to między innymi różnice w kodowaniu znaków w plikach, niedostępność bibliotek API, a także skomplikowany proces instalacji, który trudno przystosować do wszystkich dystrybucji.

Mamy jednak nadzieję, że programiści Google szybko rozwiążą te problemy i wkrótce pojawią się kolejne programy Google dla Linuksa.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić