Firmowe dane na serwerach Google? Dysk Google atrakcyjniejszy dla firm

Firmowe dane na serwerach Google? Dysk Google atrakcyjniejszy dla firm

10.03.2017 18:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dysk Google rozwijany jest nie tylko pod kątem zwykłych użytkowników, duży nacisk kładziony jest również w uczynieniu go atrakcyjnym dla większych firm. Krokiem w tym kierunku jest wprowadzenie nowych narzędzi, mających uczynić cechy ważne dla firm bardziej dostępnymi i wygodniejszymi, przede wszystkim w aspekcie pracy zespołowej.

Obraz

Większość dostępnych funkcji służących do udostępniania plików, stworzono z myślą o indywidualnym użytkowniku, a nie pracy w dużym zespole. Administratorzy potrzebują większej kontroli nad dzielonymi plikami, a zarządzanie nimi musi zapewniać bezpieczeństwo danych i wygodę pracy w zespole. Nowości wprowadzono w dodawaniu nowych członków indywidualnie oraz z Google Groups, zapewniając im natychmiastowy dostęp do odpowiednich grup i plików. Usprawniono także procedury przy usuwaniu wybranych członków, nadawaniu określonych uprawnień i zarządzaniu zespołem przed administratora.

Narzędzie Google Vault dla Dysku Google ma ułatwić zarządzanie cyklem życia danych, np. określać które pliki mają zostać usunięte, a która mają być zachowane. Administrator może teraz wygodnie ustawić zasady przechowywania danych, ustalając automatyczne zadania dotyczące poszczególnych plików przechowywanych w usłudze Google. Powinno to pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo przechowywanych informacji, zwłaszcza tych najbardziej wrażliwych dla firmy.

Obraz

Google przejęło także AppBridge, narzędzie skierowane dla firm pomagające w migracji. Ma ono ułatwić przeniesienie się z obecne stosowanych rozwiązań, także tych wykorzystujących chmurę, do Dysku Google. Podczas przenoszenia zachowywane są uprawnienia plików, a więc dostęp do poszczególnych danych dla członków zespołu pozostanie niezmieniony. Google wspomina, że dzięki temu dane nie trafią w nieodpowiednie ręce i pozostaną bezpieczne.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)