Firmowe dane na serwerach Google? Dysk Google atrakcyjniejszy dla firm

Firmowe dane na serwerach Google? Dysk Google atrakcyjniejszy dla firm
10.03.2017 18:55
Firmowe dane na serwerach Google? Dysk Google atrakcyjniejszy dla firm

Dysk Google rozwijany jest nie tylko pod kątem zwykłych użytkowników, duży nacisk kładziony jest również w uczynieniu go atrakcyjnym dla większych firm. Krokiem w tym kierunku jest wprowadzenie nowych narzędzi, mających uczynić cechy ważne dla firm bardziej dostępnymi i wygodniejszymi, przede wszystkim w aspekcie pracy zespołowej.

350196637605521345

Większość dostępnych funkcji służących do udostępniania plików, stworzono z myślą o indywidualnym użytkowniku, a nie pracy w dużym zespole. Administratorzy potrzebują większej kontroli nad dzielonymi plikami, a zarządzanie nimi musi zapewniać bezpieczeństwo danych i wygodę pracy w zespole. Nowości wprowadzono w dodawaniu nowych członków indywidualnie oraz z Google Groups, zapewniając im natychmiastowy dostęp do odpowiednich grup i plików. Usprawniono także procedury przy usuwaniu wybranych członków, nadawaniu określonych uprawnień i zarządzaniu zespołem przed administratora.

Narzędzie Google Vault dla Dysku Google ma ułatwić zarządzanie cyklem życia danych, np. określać które pliki mają zostać usunięte, a która mają być zachowane. Administrator może teraz wygodnie ustawić zasady przechowywania danych, ustalając automatyczne zadania dotyczące poszczególnych plików przechowywanych w usłudze Google. Powinno to pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo przechowywanych informacji, zwłaszcza tych najbardziej wrażliwych dla firmy.

350196637605717953

Google przejęło także AppBridge, narzędzie skierowane dla firm pomagające w migracji. Ma ono ułatwić przeniesienie się z obecne stosowanych rozwiązań, także tych wykorzystujących chmurę, do Dysku Google. Podczas przenoszenia zachowywane są uprawnienia plików, a więc dostęp do poszczególnych danych dla członków zespołu pozostanie niezmieniony. Google wspomina, że dzięki temu dane nie trafią w nieodpowiednie ręce i pozostaną bezpieczne.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)