Google najlepszym pracodawcą w USA

Strona główna Aktualności

O autorze

Wielu Polaków marzy o pracy w wielkich amerykańskich korporacjach branży IT - jak choćby w Microsoft czy Google. Magazyn Fortune ogłosił listę 100 najlepszych amerykańskich pracodawców, można więc zorientować się gdzie warunki są najlepsze ;-)

Fortune brał pod uwagę wiele czynników m. in.: płace, premie, opiekę medyczną finansowaną przez firmę, opiekę nad dziećmi pracowników, atmosferę w pracy, możliwości pracy poza firmą, respektowanie świąt i wiele innych.

Najlepszym pracodawcą w Ameryce okazała się wg Fortune firma Google, Adobe zajęło 31 miejsce, Yahoo uplasowało się na 44 lokacie, natomiast Microsoft na miejscu 50. Z raportu Fortune można dowiedzieć się wielu ciekawostek, choćby takich, że średnia pensja programisty (stanowisko software developer) wynosi 118,5 tys. USD rocznie, a pracownik Adobe może liczyć średnio na 21 tys USD premii w roku. Wiemy, że pośród setki najlepszych pracodawców największy wzrost zatrudnienia - 67 % przypadł Google. Co czwarty pracownik Microsoft w USA jest kobietą, w Google i Yahoo niemal co trzecia osoba to kobieta.

Więcej informacji na temat najlepszej setki w USA znaleźć można w Fortune Magazine.

Mimo wszystko my jednak zachęcamy do pozostania w kraju :-)

© dobreprogramy
s