r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google pozwane za Courgette

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Mało znana na rynku firma Red Bend Software – producent oprogramowania dla urządzeń mobilnych – pozwała Google na naruszenie patentu związanego z wykorzystywanym w procesie aktualizacji Chrome mechanizmem o nazwie Courgette.

Google przy uaktualnianiu przeglądarki Chrome stosuje mechanizm Diff polegający na wysyłaniu w paczce z aktualizacją jedynie danych o różnicach między obecną a nową wersją programu. Z kolei Courgette jest mechanizmem służącym do zmniejszania rozmiaru tej paczki, przez co finalnie wielkość pliku z aktualizacją Chrome ulega drastycznemu zmniejszeniu. Pozwala to szybciej przeprowadzać aktualizacje i sprawia, że są one mniej uciążliwe dla osób dysponujących niezbyt szybkim połączeniem z siecią.

Firma Red Bend Software posiadająca patent na „metodę generowania kompaktowego wyniku różnicy między starym a nowym programem” doszła do wniosku, że Google nielegalnie stosuje opracowany przez nią mechanizm i podała korporację do sądu. Firmie nie podoba się szczególnie fakt, że internetowy gigant upublicznił kod źródłowy spornego algorytmu i wydał go na wolnej licencji, przez co każdy kto z niego korzysta, narusza prawa Red Bend Software. Żadna ze stron nie wydała jeszcze oficjalnego komentarza w tej sprawie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.