Google nadrabia zaległości. Muzyka Google Play w Polsce!

Google nadrabia zaległości. Muzyka Google Play w Polsce!

Google nadrabia zaległości. Muzyka Google Play w Polsce!
Tomek Kondrat
28.05.2014 07:54, aktualizacja: 28.05.2014 15:24

Po blisko trzech latach oczekiwania Polska została dodana do listy państw, w których można korzystać z usługi Google Music. Muzyka Google Play, bo pod taką nazwą odnaleźć można aplikację w urządzeniach przynosi wiele ciekawych rozwiązań, które od dawna znane były w USA i zachodniej Europie. Od wczoraj mogą się nimi cieszyć także Polacy, gdyż usługa, która miała swoją premierę na I/O w 2011 roku, wczoraj trafiła do kraju nad Wisłą.

Przez dodanie Muzyki Google Play, kalifornijska firma dała możliwość kupowania albumów lub pojedynczych piosenek w Sklepie Play. Ponadto utwory można słuchać za pośrednictwem internetu przez usługę All Access. Usługa ta działa bardzo podobnie do wprowadzonego wcześniej do naszego kraju Spotify. Osoby, które zdecydują się na wypróbowanie All Access, mogą to zrobić za darmo przez miesiąc. Ponadto kupując usługę przed 15 sierpnia, abonament jest niższy od standardowego 19,99 zł i wynosi 15,99 zł. Jest to jasny sygnał, że All Access ma być rywalem Spotify, gdyż trafia do podobnej grupy odbiorców. Muzyki słuchać można zarówno na komputerze, jak i urządzeniach mobilnych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
Obraz

Oprócz All Access, Google dało swoim użytkownikom dostęp do Biblioteki, która przechowa nawet do 20 tysięcy własnych utworów w chmurze. Można je odtworzyć na dowolnym urządzeniu z iOS lub Androidem na stronie play.google.com. Aby odblokować nowe funkcje należy ponownie zalogować się do konta Google w ustawieniach aplikacji.

Poszerzająca się dostępność usług cieszy i jedynymi brakującymi elementami są filmy oraz możliwość zakupienia urządzeń bezpośrednio w sklepie Google Play. Wygląda na to, że Google dostrzegło na mapie świata niemal czterdziestomilionowy kraj, w którym coraz więcej osób decyduję się na legalny zakup multimediów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)