Timely - przepiękny budzik przejęty przez Google i dostępny za darmo

Timely - przepiękny budzik przejęty przez Google i dostępny za darmo

Timely - przepiękny budzik przejęty przez Google i dostępny za darmo
Redakcja
07.01.2014 20:05

Raczej każdy użytkownik telefonu chociaż raz w życiu wykorzystał go jako budzik. Teraz jest o funkcja, która nie jest niczym spektakularnym, po prostu standardem. Są jednak aplikacje, które nawet do zegara podchodzą z nieco innej strony i widzą w nich coś, co można zamienić na dzieło sztuki. Takim przykładem jest Timely – budzik dla Androida. Cechuje się ona przede wszystkim nietypowym, bardzo ładnym wyglądem z wieloma animacjami. Do niedawna była ona aplikacją płatną, jednakże jej producent został w ostatnich dniach przejęty przez Google. Gigant postanowił natomiast, że aplikacja zostanie udostępniona zupełnie za darmo. Czy w związku z tym szykuje się zmiana oryginalnej aplikacji zegara w Androidzie? Tego jeszcze nie wiadomo, samo Timely można natomiast użyć za darmo już teraz.

Obraz

Aplikacja bardzo przypomina pod względem oferowanych funkcji zegar dostępny domyślnie w czystym systemie Android w ramach AOSP. Szybko okazuje się jednak, że Timely zostało rozbudowane o wiele użytecznych opcji, a cieszy przede wszystkim pod względem wizualnym. Wyznacznikiem zegarka jest animowane tło oraz efekty specjalne, inne na każdym z ekranów poszczególnych funkcji. Użytkownik może wybierać spośród dostępnych motywów wizualnych. Samych ekranów jest natomiast kilka. Pierwsza, podstawowa, to oczywiście zegar wyświetlający aktualną datę i godzinę. Informacje te mogą być wyświetlane w trzech formach: cyfrowej, analogowej, a także mieszanej. Druga i trzecia zakładka to minutnik oraz stoper, które mogą dodatkowo zapisywać czas poszczególnych punktów pośrednich po kliknięciu odpowiedniego przycisku. Najważniejsza opcja to oczywiście alarm. Tych może być wiele, użytkownik może zaplanować alarmy na poszczególne dni, uruchamiać w nich wibracje, a także funkcję „sprytny budzik”: powolne wybudzanie przez 30 minut od zaplanowanej godziny.

Użyteczną funkcją aplikacji jest możliwość synchronizacji ustawień alarmów między różnymi urządzeniami. Cechą charakterystyczną są także sygnały wysokiej jakości np. imitujące dźwięki lasu lub też stanowiące połączenie odgłosów natury i muzyki. Aplikacja jak zostało już wspomniane wcześniej jest udostępniana za darmo. Posiada ona w pełni spolszczony interfejs i oferuje jeden widget na ekran główny wyświetlający aktualną godzinę. Z aplikacji mogą skorzystać użytkownicy systemu Android w wersji 4.0.3 i nowszych. Znajdziecie ją w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)