Google rezygnuje z Mozilli?

Strona główna Aktualności

O autorze

Ponad miesiąc temu informowaliśmy o tym, jak firma Google zdecydowała się usunąć pakiet biurowy StarOffice z zestawu Google Pack.

Podobny los spotkał Firefoksa, ale w znacznie delikatniejszym stopniu. Google od momentu udostępnienia stabilnej wersji swojej przeglądarki internetowej stara się ją promować w różny sposób. Jednym z nich jest wrzucenie Google Chrome do własnego pakietu preferowanych aplikacji w formie domyślnej przeglądarki. Firefox co prawda nie podzielił losów StarOffice, ale nie jest już to program domyślnie instalowany przez Google Pack. Z pewnością niedługo Google będzie zgodnie z zapowiedziami rozpowszechniać Chroma z nowymi komputerami...

Google Pack zawiera oprogramowanie stworzone przez Google jak i przez firmy trzecie. Znaleźć można tam takie programy jak Google earth, Norton Security Scan, Firefox, Adobe Reader czy Skype. Więcej informacji na temat Google Pack można znaleźć na stronie projektu, tam również znajdują się pliki instalacyjne dla systemu operacyjnego Windows XP lub Vista.

© dobreprogramy
s