Google ukradkiem wycofuje z Google Play darmową aplikację tygodnia

Google ukradkiem wycofuje z Google Play darmową aplikację tygodnia

Google ukradkiem wycofuje z Google Play darmową aplikację tygodnia
19.04.2017 19:15

Pod koniec marca informowaliśmy Was, że w sklepie Google Play pojawiła się nowa sekcja, z darmową aplikacją tygodnia. Jak łatwo się domyślić, pozwalała ona na zdobycie płatnej aplikacji za darmo. Pomysł jak najbardziej godny pochwalenia, gdyby nie ostatnie zmiany. Możliwe, że Google chce się wycofać z tej inicjatywy i właśnie robi to po cichu.

Użytkownicy Google Play zauważyli, że sekcja z darmową aplikacją tygodnia nagle zniknęła. Bez żadnego wyjaśnienia ze strony Google. Jeśli wejdziemy na stronę, która wcześniej pozwalała na zdobycie darmowej aplikacji, zobaczymy komunikat o błędzie.

@GooglePlay What happened to the "free app of the week" section that used to live here: https://t.co/bRsNJLhk9p

— Kris Carlon (@kriscarlon) 18 kwietnia 2017Kris Carlon z serwisu androidauthority.com, postanowił uzyskać odpowiedź od osób odpowiedzialnych za sklep Google Play. Jego pytanie pozostało jednak bez odpowiedzi. Nie wiemy, czy Google faktycznie wycofało się z dalszego świadczenia promocji czy jednak to przejściowe problemy i sekcja za jakiś czas powróci. Niestety, możliwe, że darmowa aplikacja tygodnia nie spełniła pokładanych w niej nadziei i Google postanowiło usunąć wspomnianą sekcję ze sklepu.

Możecie pamiętać, że akcja nie była dostępna w Polsce. Nie oznacza to jednak, że w ogóle nie można z niej było skorzystać nad Wisłą: wystarczyło uruchomić połączenie VPN do serwera w Stanach Zjednoczonych i mieliśmy aplikację za darmo.

Nie zaoszczędzimy już 15 zł? :/
Nie zaoszczędzimy już 15 zł? :/

Nie jest w tej chwili jasne, jaki los czeka sekcję darmowej aplikacji tygodnia. Liczymy, że całość powróci i dodatkowo będzie oficjalnie dostępna w Polsce. Korzystaliście może z tych promocji? Może jednak u was sekcja nadal jest dostępna? Sprawdźcie i dajcie znać.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)