Google Family Group: całe rodziny mają korzystać z usług Google

Google Family Group: całe rodziny mają korzystać z usług Google

Google Family Group: całe rodziny mają korzystać z usług Google
24.05.2017 12:15

W Mountain View postanowiono zachęcić całe rodziny do wspólnego korzystania z usług Google. Zanim ktoś stwierdzi, że to plan uzależnienia jeszcze większej liczby ludzi od produktów Google, to powinien przyjrzeć się nowym możliwościom. Wyglądają one bowiem całkiem interesująco: przynoszą wygodę w dzieleniu się zdjęciami czy planowaniu wspólnych aktywności, ale przede wszystkim pozwalają zaoszczędzić.

Za 35 dolarów miesięcznie maksymalnie sześciu członków gospodarstwa domowego może korzystać z YouTube TV. W ramach usługi każdy dostaje własny DVR w chmurze z niewyczerpanym miejscem na dysku. Wśród dostępnych kanałów znajdziemy ABC, CBS, FOX, NBC i inne popularne kanały telewizji kablowej.

Obraz

Kolejnym elementem jest wspólny Kalendarz Google dla wszystkich członków rodziny. W założeniach ma on ułatwić śledzenie wspólnych aktywności, jak piknik, wyjścia do kina czy spotkania rodzinne. W jednym miejscu mamy dostęp do zaplanowanych działań, w których będzie brała udział cała rodzina lub wybrani członkowie.

Obraz

Wspomóc funkcje oferowane przez Kalendarz Google mają notatki Keep, do których dostęp może mieć cała rodzina, edytować je, tworzyć nowe i dzielić się własnymi notatkami.

Obraz

Do Google Family Group włączono również Zdjęcia Google. To one mają posłużyć jako wirtualny rodzinny album ze zdjęciami i filami. Usługa została nastawiona na łatwość przysyłania i dzielenia się materiałami z członkami rodziny.

Obraz

Przy korzystaniu z Google Family Group musimy pogodzić się z nałożonym ograniczeniem. Do jednej grupy rodzinnej może należeć do 6 osób, to one będą dzielić YouTube TV, Kalendarz Google, notatki Keep i Zdjęcia Google. Funkcje rodzinne już zostały uruchomione w wybranych krajach, na liście obecnie nie ma Polski.

Oprócz wyżej wymienionych usług, Google Family Group to także rodzinny plan Google Play Music i wspólna biblioteka w Google Play Family Library. Osoba, która zostanie wyznaczona „adminem” grupy ma dostęp do tworzenia i zarządzania kontami osób poniżej 13 roku życia, to ona może ustalać metody płatności i wybrać do jakich usług członkowie grupy mają dostęp.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)