r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google w Chinach nielegalnie?

Strona główna Aktualności

O autorze

Gigant na rynku wyszukiwarek, ostro krytykowany za politykę dotyczącą chińskiego rynku może mieć kolejne problemy związane z tym krajem. Okazało się, że firma działa w Chinach nielegalnie, nie uzyskawszy odpowiedniego zezwolenia. Każda firma działająca w tym państwie musi uzyskać specjalną licencję dostawcy zawartości (ICP), której Google nie posiada, gdyż twierdzi, że współdzieli ją z lokalną firmą Ganji.com. Przedstawiciele lokalnego rządu twierdzą jednak inaczej i zapowiedzieli przyjrzenie się całej sprawie. W całej tej sprawie zastanawiające jest to, kto w chińskich władzach przeoczył wejście na rynek tak dużego gracza i w takim razie kto przekazuje firmie wytyczne co do cenzurowania treści w wyszukiwarce?

Przy okazji warto wspomnieć, że przedstawiciele firmy potwierdzili istnienie błędów w programie Google Desktop. Nie skomentowali oni dokładnie poziomu stwarzanego przez nich zagrożenia, ale radzą użytkownikom korporacyjnym wyłączenie dyskusyjnej funkcji, przechowywującej prywatne dokumenty użytkowników na serwerach firmy.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.