reklama

Google zachęca do robienia gier na okulary Glass pokazując kilka swoich

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Google rozpoczęło promowanie swoich okularów Glass nie tylko jako osobistego doradcy czy czegoś, co mogłoby przydać się na randce, lecz także urządzenia do gier. Oczywiście w przypadku obrazu wyświetlanego tutaj przed oczami nie można raczej mówić o żadnej większej produkcji, pokroju tych konsolowych na przykład, ale proste i ciekawe pomysły są jak najbardziej do zrealizowania. Żeby rozpalić wyobraźnię deweloperów, którzy od jakiegoś czasu bawią się wczesnymi wersjami technologii, udostępniono zestaw kilku mini gierek. Wykorzystują one możliwości okularów.

Wszystkie projekty w ramach tak zwanego pakietu Mini Glass Glassware wybierane są głosem z podręcznego menu i robią użytek z wbudowanych czujników położenia, typu żyroskop czy przyśpieszeniomierz. Tennis zabiera użytkownika na wirtualny kort tenisowy, gdzie głową odbija piłkę, starając się utrzymać ją zawsze w polu widzenia. W Balance z kolei gracz musi postarać się zachować spokój, aby gwałtownymi ruchami nie pozrzucać przedmiotów położonych na głowie postaci. Clay Shooter to strzelanie do wyrzucanych głosem w powietrze obiektów, Matcher zabawa w szukanie oraz zapamiętywanie par, zaś Shape Splitter to taki Fruit Ninja o mocno zubożonej grafice.

Google zachęca programistów do ruszenia głową (może nawet w sumie tak dosłownie), przypominając o zestawie Glass Development Kit. Zaznacza, że liczy przede wszystkim na takie produkcje, które pozwolą po prostu szybko przez kilka minut rozerwać się w wolnej chwili, gdy w przerwie między zaplanowanymi zajęciami dopada nuda. Ciekawe czy okularami zainteresują się w końcu bardziej znane studia z Androidowej sceny, jak chociażby Halfbrick, stojące za wspomnianym wyżej cięciem owoców w powietrzu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić