Google na GDC 2019 pokaże platformę do gier. Prawdopodobnie chodzi o streaming

Google na GDC 2019 pokaże platformę do gier. Prawdopodobnie chodzi o streaming

Google na GDC 2019 pokaże platformę do gier. Prawdopodobnie chodzi o streaming
Piotr Urbaniak
20.02.2019 15:19

Google rozsyła zaproszenia na konferencję w ramach GDC 2019, na której chce pokazać nieokreśloną jeszcze platformę dla graczy. Najprawdopodobniej chodzi o streaming.

Pod koniec 2018 roku przedsiębiorstwo z Mountain View prowadziło testy tego rodzaju systemu w ramach tzw. Project Stream. Dysponując przeglądarką Chrome i łączem o przepustowości minimum 25 Mb/s, a także komputerem Windows PC lub Mac, wybrańcy mogli zakosztować zdalnej rozgrywki w Assassin's Creed Odyssey. Działało to wszystko całkiem przyzwoicie.

Testerzy chwalili Project Stream za m.in. stosunkowo niskie opóźnienia i naprawdę niezłą jakość obrazu, ale koniec końców 15 stycznia 2019 roku okres testów beta dobiegł końca.

Chromecast, tyle że do gier

Teraz, jak podaje Kotaku, Google – zachęcone sukcesem bety – chce otworzyć platformę do strumieniowania gier dla wszystkich odbiorców. Pojawia się przy tym nazwa Yeti, jako kodowe określenie sprzętowego streamera na wzór Chromecasta, tyle że w wersji przeznaczonej głównie dla graczy. Taki sprzęt mógłby otrzymać własny kontroler i dedykowane środowisko sieciowe, zbliżające go pod względem funkcjonalności i prostoty obsługi do PlayStation 4 czy Xboksa One.

GDC aka Game Developers Conference to największa na świecie konferencja twórców gier, która w tym roku odbędzie się w dniach 18-23 marca czasu środkowoeuropejskiego w San Fransisco. Wydarzenie Google zaplanowano na 19 marca. Wtedy też poznamy zapewne więcej szczegółów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)