Gotuj z AMD, czyli kurczak katsu curry smażony na Phenomie II. Smacznego!

Strona główna Aktualności
fot. Kadr z YouTube
fot. Kadr z YouTube

O autorze

Oglądanie wyczynów profesjonalnych kucharzy może być inspirujące. Czasami jednak lepiej jest coś pooglądać aniżeli próbować odtworzyć ich dzieło. Pewien japoński kanał na YouTube wpadł na pomysł przygotowania kurczaka katsu curry na... procesorze AMD.

Procesor AMD Phenom II jako sprzęt kulinarny. YouTuber zrobił na nim kurczaka katsu curry

Autor wpisu najpierw wyporcjował kurczaka i pokroił marchewkę oraz cebulę przy użyciu zaślepki do portów I/O, a następnie zdjął chłodzenie z procesora AMD Phenom II. Kolejnym krokiem było nałożenie porcji pasty termoprzewodzącej na CPU oraz umieszczenie tam rondelka, do którego wrzucił porcję masła, a po jego roztopieniu także posiekanej cebuli.

W dalszej kolejności YouTuber przełożył cebulkę na osobne naczynie, a w rondelku umieścił mięso kurczaka dodając przy tym przypraw, w tym curry. Po duszeniu kurczaka, autor dołożył uprzednio przygotowanej cebulki, a także marchewek i zalał wodą tak, aby tak oto powstały bulion ugotował się na wolnym ogniu. Ostatni krok to wyłożenie sosu na ugotowany ryż.

Voila, danie gotowe. Ja bym osobiście tego ze względów higienicznych nie jadł, ale muszę przyznać, że patrzenie na ten cały proces było fascynujące. Jeśli zainteresowały was komputery i kulinaria, to ten sam kanał ma również inny filmik, w którym autor robi sobie, także na procesorze AMD Ph...

© dobreprogramy
s