Grand Theft Auto (GTA)

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Niewielu graczy zapewne pamięta obecnie pierwsze GTA. Zanim bandycka seria Grand Theft Auto zyskała wielką popularność w ramach nurtu projektów akcji w pełnym 3D, reprezentowała nieco inny rodzaj rozgrywki. Kamera pokazywała świat z lotu ptaka. Rockstar w pewnym momencie udostępnił niezapomniane dzieło jeszcze z systemu DOS za darmo, aby przypomnieć fanom, zwłaszcza nowym, od czego szał się zaczął.

Pod względem ogólnych założeń, pierwowzór niezbyt różnił się od późniejszych odsłon. Przyjmujemy tutaj misje, kradniemy samochody, likwidujemy cele, no i oczywiście uciekamy przed policją. Na początku można wybrać jedną z kilku szemranych postaci. Potem pędzimy do budki telefonicznej podjąć zlecenie. Taka mechanika to była swego czasu cecha charakterystyczna dla marki, tak samo jak przerysowana brutalność.

Miasto nie od razu jest dla nas całe otwarte. Wraz z wykonywaniem kolejnych zadań wzbogacamy się, a osiągając pewne pułapy gangsterskiego zarobku, odblokowujemy nowe obszary metropolii. Warto pamiętać, że w okolicach premiery dzieło fascynowało nie tylko dość kontrowersyjnym podejściem do materii, lecz także tym, iż pozwalało na zabawę w kilka osób w sieci lokalnej. W wersji darmowej również jest to możliwe.

Uwaga!

Udostępniona przez producenta wersja gry to edycja nieco zmodyfikowana technicznie, by możliwa była zabawa na nowoczesnych konfiguracjach sprzętowych. Twórcy nie gwarantują jednak, że dzieło będzie działać w każdym przypadku. Nawet instalator.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #5 18.01.2017 14:13

Akurat producentami pierwszej części GTA są DMA Design i
Tarantula Studios a nie Rockstar Games.

lordjahu   24 #4 02.08.2016 20:16

Co prawda zacząłem grać od części 2, ale w tą grało się o wiele lepiej chyba głównie za sprawą o wiele bogatszego klimatu i ścieżki fabularnej.

Zero Ghost   16 #3 17.07.2016 20:36

Szalałem na moim Playstation

darek719   42 #2 18.04.2016 13:19

Pierwsza część trochę odstrasza kamerą ale warto zobaczyć od czego to wszystko się zaczęło :)

walgav   17 #1 19.03.2016 14:37

bardzo fajna gra. choć mało osób o niej pamięta. Większość w obecnych czasach kojarzy tą serię od dwójki. na której według mnie seria GTA się skończyła. no ale to już inna kwestia