Greenfish Icon Editor Pro 3.6

Strona główna Windows Grafika Tworzenie ikon
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Greenfish Icon Editor Pro (w skrócie GFIE Pro) jest potężnym, open source'owym narzędziem przeznaczonym do tworzenia i edycji ikon. Aplikacja posłużyć może również do obróbki animowanych obrazów, bibliotek ikon oraz zdjęć cyfrowych.

Narzędzie tak naprawdę jest niczym innym jak program graficznym o rozbudowanych możliwościach, które przystosowane zostało do tworzenia i edycji ikon dla systemów Windows oraz Mac. Z powodzeniem wykorzystywane ono może być także do obróbki wszelakiego rodzaju grafiki, a dzięki obsłudze mechanizmu warstw pozwala pracować nad bardziej złożonymi projektami graficznymi, składającymi się z wielu niezależnych elementów.

Greenfish Icon Editor Pro pomimo swoich niewielkich rozmiarów oferuje pełen zestaw narzędzi do kompleksowej pracy z ikonami. Wszystkie one ulokowane zostały na panelu w lewej części okna programu, w którym znajdziemy najpopularniejsze funkcje do zaznaczania, rysowania, przycinania, nakładania na projekt kształtów i linii, wypełniania czy stosowania gradientów. Podobnie jak w przypadku standardowego oprogramowania do obróbki grafiki, główne okno aplikacji zawiera również sekcje warstw oraz próbnika kolorów.

Wśród innych, wartych uwagi funkcji wymienić należy mechanizm kart, pozwalający na pracę z wieloma plikami ikon i grafiki w jednym oknie programu, a także zestaw kilkunastu filtrów, z pomocą których zwiększymy jakość naszych projektów. Zawierają one pozycje do zarządzania kolorami, wyostrzania/rozmywania, przeźroczystości i cieniowania. Aplikacja obsługuje pliki w formatach ICO, CUR, ANI, ICNS, PNG, XPM, BMP, JPG, GIF, PCX i innych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #12 20.05.2018 12:20

Może komuś pomoże.
Jeśli komuś w wersji polskiej programu wyskakuje okienko z błędem to może być winny plik spolszczenia.
Wystarczy go edytować (np. w Notepad++) i zmienić linię:
HINT_DOC_LB_PAGE=Strona %d, rozmiar: %d x %d pikseli
na:
HINT_DOC_LB_PAGE=Strona %s, rozmiar: %d x %d pikseli

Bander zwierz   9 #11 22.05.2017 09:25

@public enemy (niezalogowany): "Nie rozumiem czemu wszystkie portale stosują tę technikę?"

Bo zarabiają na reklamach i nie mają sumienia.

  #10 04.03.2017 13:20

@dzikiwiepsz: :)))

  #9 04.03.2017 13:19

@K4m3L3on: -malware (wersja pełna) mi wywalał plik instalacyjny Zielonejrybki. Więc malware wyłączyłem, i zainstalowałem normalnie, z pobranego exe. Po drodze podziękowałem za proponowany mi dodatek. A teraz się uczę robić ładne, własne ikonki :) pozdrawiam :)

rytwinskim   8 #8 19.04.2016 19:53

Tak , plik czysty a program dobry i przydatny.

DanKar REDAKCJA  16 #6 04.08.2014 18:21

@Zonk-: Sprawdziłem plik i rzeczywiście oprogramowanie antywirusowe identyfikowało go jako źródło zagrożenia. Wszystko dlatego, że plik był tak naprawdę downloaderem producenta, który zawierał dużą ilość komponentów reklamowych i to za jego pośrednictwem następowało pobieranie faktycznego instalatora programu.

Aktualnie link w naszej bazie został podmieniony i prowadzi do instalatora programu Greenfish Icon Editor Pro pozbawionego składników typu adware.

Pozdrawiam.

Zonk-   1 #5 01.08.2014 18:21

Po wybraniu opcji "Linki bezpośrednie" Norton Internet Security komunikuje zagrożenie (Trojan.ADH.2) i usuwa plik.
A przy AVG rozpoznaje zagrożenie ale niestety po chwili blokuje się komputer

valgodeskom   1 #4 03.02.2014 10:27

Wersja PORTABLE działa OK OK, nie trzeba instalować nawet. W programie nawet dobrze się rysuje ikonki, trochę słaba jest tylko obsługa przeźroczystości. No i jest wersja polska (obok tłumaczeń na wszystkie możliwe języki świata). Ogólnie bardzo rozwojowy program. Mój Kaspersky AV nic nie wykrył - program czysty.

  #3 07.11.2013 13:47

Kiedy się nauczycie pobierać z witryn producenta programu, a nie za pomocą manager pobierania. Nie rozumiem czemu wszystkie portale stosują tę technikę?

dzikiwiepsz   14 #2 12.10.2013 15:21

Wersja instalacyjna tego programu to musi być samo zło ponieważ nawet przy próbie pobrania avast sadzi że to reklamiarz a już przy instalacji avast to samo plus comodo(firewall) pokazuje że to wirus i go pakuje do kwarantanny, a żeby było śmieszniej to po tym jak comodo go wpakuje do swojej kwarantanny to avast pakuje plik z jego kwarantanny do swojej, wiec skoro te dwa programy prześcigają się który zabezpieczy komputer przed tym złem to musi o czymś świadczyć D

  #1 23.08.2013 18:26

Przy pobieraniu wersji 32- i 64-bitowej COMODO podnosi alarm! Co jest?