Greenfish Icon Editor Pro Greenfish Icon Editor Pro 3.6

Strona główna Windows Grafika Tworzenie ikon
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Greenfish Icon Editor Pro (w skrócie GFIE Pro) jest potężnym, open source'owym narzędziem przeznaczonym do tworzenia i edycji ikon. Aplikacja posłużyć może również do obróbki animowanych obrazów, bibliotek ikon oraz zdjęć cyfrowych.

Narzędzie tak naprawdę jest niczym innym jak program graficznym o rozbudowanych możliwościach, które przystosowane zostało do tworzenia i edycji ikon dla systemów Windows oraz Mac. Z powodzeniem wykorzystywane ono może być także do obróbki wszelakiego rodzaju grafiki, a dzięki obsłudze mechanizmu warstw pozwala pracować nad bardziej złożonymi projektami graficznymi, składającymi się z wielu niezależnych elementów.

Greenfish Icon Editor Pro pomimo swoich niewielkich rozmiarów oferuje pełen zestaw narzędzi do kompleksowej pracy z ikonami. Wszystkie one ulokowane zostały na panelu w lewej części okna programu, w którym znajdziemy najpopularniejsze funkcje do zaznaczania, rysowania, przycinania, nakładania na projekt kształtów i linii, wypełniania czy stosowania gradientów. Podobnie jak w przypadku standardowego oprogramowania do obróbki grafiki, główne okno aplikacji zawiera również sekcje warstw oraz próbnika kolorów.

Wśród innych, wartych uwagi funkcji wymienić należy mechanizm kart, pozwalający na pracę z wieloma plikami ikon i grafiki w jednym oknie programu, a także zestaw kilkunastu filtrów, z pomocą których zwiększymy jakość naszych projektów. Zawierają one pozycje do zarządzania kolorami, wyostrzania/rozmywania, przeźroczystości i cieniowania. Aplikacja obsługuje pliki w formatach ICO, CUR, ANI, ICNS, PNG, XPM, BMP, JPG, GIF, PCX i innych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!