Grepolis

Strona główna Windows Gry Strategiczne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Grepolis to darmowa gra strategiczna, która na PC jest dostępna wyłącznie przez przeglądarkę internetową. Tytuł daje ogromne możliwości, jednocześnie charakteryzując się przystępną mechaniką rozgrywki i prostym do opanowania sterowaniem.

O co tu chodzi?

Zadaniem gracza w Grepolis jest zbudowanie potężnej metropolii w świecie antycznej Grecji. Zaczynamy posiadając niewielkie miasteczko (greckie polis), ale wraz z postępami w rozgrywce rekrutujemy jednostki, stawiamy budynki i walczymy z przeciwnikami poszerzając swoje wpływy. Jako że akcja toczy się w starożytności, na ekranie zobaczymy greckich bogów, w tym Zeusa, Herę, Atenę, Hadesa, Posejdona, Artemidę, a także doskonale znane postacie, jak np. Odyseusz, Leonidas, Helena i wielu innych.

MMORTS

W związku z powyższym w Grepolis nie znajdziemy trybów zabawy dla jednego gracza, bowiem jak to w grach MMO bywa, całość nastawiona jest na grę wspólnie z użytkownikami z całego świata. Możemy z nimi współpracować, zawierając różnego rodzaju sojusze, by razem osiągać wyznaczone cele, ale także rywalizować, pokonując jednostki innych osób grających w opisywaną produkcję.

Free-to-play

Grepolis można uruchomić na swoim komputerze bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów, niemniej warto pamiętać, że gra oferuje system mikropłatności umożliwiający kupowanie dodatkowych przedmiotów za prawdziwe pieniądze.

Najważniejsze cechy:

  • rozbudowana gra strategiczna w świecie Starożytnej Grecji
  • do zabawy wystarczy przeglądarka internetowa
  • spraw, by niewielkie miasteczko stało się wielką metropolią
  • rozgrywka nastawiona na współpracę i rywalizację z innymi graczami
  • za darmo (mikropłatności)

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!