r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

H.264 bezpłatny na zawsze dla użytkowników końcowych

Strona główna Aktualności

Na początku tego roku informowaliśmy, że MPEG LA - organizacja posiadająca prawa do kodeka H.264 - nie będzie pobierała opłat za korzystanie ze swojego rozwiązania do roku 2015. Dziś MPEG LA ogłosiło, że licencjonowane kodeki AVC MPEG-4 będą zwolnione z opłat bezterminowo.

Dzięki decyzji MPEG LA kodek H.264 pozostanie zawsze bezpłatny dla odbiorców końcowych - czyli użytkowników oraz twórców treści nie pobierających opłat za dystrybuowane materiały. Opłaty za korzystanie z H.264 będą ponosić wyłącznie nadawcy płatnych klipów wideo oraz twórcy komercyjnego oprogramowania z wbudowanym kodekiem AVC MPEG-4. Warto zauważyć, że kodek H.264 jest stosowany do odtwarzania plików strumieniowych z wykorzystaniem HTML5. Dzięki bezterminowemu zwolnieniu należącego do MPEG LA kodeka z opłat licencyjnych będzie on dalej stosowany w różnorodnych technologiach internetowych. Pozostaje zadać sobie pytanie, dlaczego MPEG LA zdecydowało się na bezterminowe zwolnienie H.264 z opłat. Prawdopodobnie organizacja obawiała się popularyzacji stworzonego przez Google formatu WebM, który bazuje na kodeku VP8. Został on wykupiony i uwolniony przez firmę Google zaś poparcie dla standardu zapowiedziały takie firmy jak NVIDIA, Skype, Qualcomm, Opera Software czy Mozilla.

Decyzja o bezterminowym zwolnieniu kodeka H.264 z opłat licencyjnych wchodzi w życie z dniem dzisiejszym.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.