HandBrake HandBrake 1.3.3

Strona główna Windows Multimedia Obróbka i konwersja wideo
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

HandBrake to darmowe, multiplatformowe narzędzie przeznaczane do konwertowania zawartości nośników DVD do formatów (MPEG-4, H.264, Theora, MP4, MKV) kompatybilnych z urządzeniami przenośnymi.

Największą zaletą aplikacji jest obsługa wielu procesorów co w znaczący sposób przyspiesza proces konwersji danych oraz wsparcie dla systemów 64-bitowych (Mac OS i Linux). By ułatwić korzystanie z aplikacji autorzy przygotowali listę predefiniowanych ustawienia dla urządzeń mobilnych firmy Apple (iPod, iPhone oraz Apple TV). Nic nie stoi jednak na przeszkodzie by skonfigurować aplikację do własnych potrzeb.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

prosta obsługa, automatyczne wykrywanie parametrów filmu, łatwe docinanie obrazu
brak polskojęzycznego interfejsu, problemy ze stabilnością
ocena użytkownika
26.08.2010 15:07 • Recenzja do wersji 0.9.4

HandBrake to przykład programu, który pomimo wielu zalet pozostaje w cieniu innych aplikacji.

To co się rzuca w oczy po uruchomieniu HandBrake'a to bardzo prosty, intuicyjny interfejs. Nie jest on co prawda po polsku jednakże osobie znającej chociażby podstawowe terminy w języku angielskim, obsługa nie będzie sprawiać najmniejszych problemów. Widać też, że program został przygotowany głównie z myślą o rynku USA - mamy predefiniowane ustawienia do konwersji płyt DVD na materiał wideo do iPoda, iPhone'a i innych gadżetów Apple'a.

Nie ma jednak problemu aby dokonać konwersji pod dowolne urządzenie - czy to komputer, czy smartfona o konkretnej rozdzielczości. Osobiście wykorzystuję HandBrake'a do konwersji pod Nokię N900, gdzie świetnie sprawdza się opcja przycinania obrazu aby jak najwięcej kadru widoczne było na niewielkim przecież ekraniku.

Dzięki kodekom MPEG-4/H.264 uzyskiwany obraz jest bardzo dobrej jakości. Jeżeli chcemy uzyskać plik o mniejszej wadze możemy bardzo łatwo sterować parametrami kompresji, a nawet podawać konkretną wielkość pliku wynikowego. Można także określić żądany bitrate. HandBrake oferuje ponadto sterowanie parametrami audio, zestaw przydatnych niekiedy filtrów, nakładanie napisów i sporo opcji dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Te ostatnie są jednak umieszczone na kolejnej karcie co nie komplikuje obsługi programu.

Niestety HandBrake ma niekiedy problemy ze stabilnością - zdarza się, że aplikacja wyłączy się w wyniku jakiegoś wewnętrznego błędu. Dzieje się tak na szczęście rzadko i nie wpływa na zadowolenie z użytkowania tego przydatnego programu.