reklama

Home: słynny indie horror pojawi się Playstation 4 i Playstation Vita

Strona główna Aktualności

O autorze

Zdarzają się słabiej znane produkcje, które warto promować, bo mają w sobie to coś, co przyciąga gracza do komputera czy konsoli. Jedną z takich gier jest Home, które półtora roku temu wyszło na platformę PC/Windows i OS X, a potem także na iOS-a. Teraz jej twórca planuje wprowadzić ją także na Playstation 4 i Vita.

Home zostało w całości stworzone przez jednego człowieka,Benjamina Riversa. Gra skupia się na narracji głównego bohatera. Jego historia rozpoczyna się w momencie, gdy odzyskuje przytomność w pustym domu. Nie wie jak się tam znalazł, a sytuację tylko pogarsza odnalezienie zwłok nieznanego mężczyzny. Gracz spędzi przynajmniej półtorej godziny (Rivers nie dał możliwości zapisywania stanów gry, więc całą opowieść trzeba skończyć w trakcie jednego posiedzenia), poszukując odpowiedzi na pytania kim był zamordowany człowiek, kto tego dokonał i co się dzieje z Rachel, żoną protagonisty.

Twórca uważa, że jego gra jest idealna do grania w samotności – na PS4 oznacza to, że możesz zgasić światło, podkręcić głośność i dać ogarnąć się strachowi. Jeżeli jesteś super odważny, możesz grać na PS Vita – w jakimś strasznym miejscu, gdzie nikt cię nie znajdzie, z parą słuchawek oczywiście.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy gra pojawi się na konsolach Sony, pewne jest tylko, że będzie to jeszcze w tym roku. Jej twórca jest pewien, że zostanie ona przyjęta entuzjastycznie. Póki co można ją zakupić na Steamie za 1,99 euro w wersji na PC lub Maka lub w AppStore za niecałe trzy dolary.

Więcej informacji możecie znaleźć na oficjalnej stronie Home.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić