reklama

Hornil StylePix 2.0.1.0

Strona główna Windows Grafika Tworzenie i edycja grafiki rastrowej
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Hornil StylePix to idealny do zastosowań domowych, darmowy i niezwykle lekki program do rysowania i obróbki zdjęć. Dysponuje on bogatą paletą różnego rodzaju narzędzi, funkcji i filtrów, które pozwolą przeciętnemu użytkownikowi wygodnie niwelować niedoskonałości powstałe podczas wykonywania zdjęć, przygotowywać je do publikacji w serwisach społecznościowych itp.

Program na pierwszy rzut oka wydaje się rozbudowany, ale prosty w obsłudze i taki rzeczywiście jest. Pomimo dużej ilości funkcji, do każdej z nich przyporządkowany został skrót klawiszowy, pozwalający bardziej doświadczonym użytkownikom usprawnić i przyspieszyć wykonywaną pracę. Układ oraz rozmieszczenie poszczególnych narzędzi w Hornil StylePix nie powinno zaskoczyć nikogo, kto kiedykolwiek próbował swoich sił w procesie obróbki zdjęć cyfrowych. Wszelakie najczęściej wykorzystywane opcje zgromadzone zostały w poręcznym pasku narzędziowym, ulokowanym w lewej części ekranu. Z kolei, z prawej twórcy umieścili wszystkie narzędzia, pozwalające kontrolować naszą pracę, wprowadzane zmiany, a także zarządzać poszczególnymi warstwami.

Hornil StylePix oferuje wszystkie najpopularniejsze narzędzia edycyjne, wśród których znajdziemy zaznaczenie, funkcje przekształcania i kadrowania, ołówek, pędzel, gumkę i spray, a także przydatną funkcję usuwania efektu czerwonych oczu, rysowania linii oraz nakładania na obraz tekstu. Program oferuje dużą ilość narzędzi do przekształcania - m.in. obracania, wyrównywania itp. Na uwagę zasługuje także pokaźna liczba efektów, z pomocą których łatwo usuniemy z fotografii podstawowe ich niedoskonałości (korekta jasności, intensywności koloru, rozmycia, wyostrzenie i redukcja szumu), a także wzbogacimy je o ciekawe efekty. Nie zabrakło również mechanizmu warstw, doskonale znanego z bardziej rozbudowanych programów do obróbki i umożliwiających tworzenie grafik, składających się np. z wielu pojedynczych obiektów nakładanych na siebie.

Kolejne funkcje programu to możliwość pracy z wieloma plikami jednocześnie, za pośrednictwem mechanizmu kart oraz przetwarzanie wsadowe, pozwalające na modyfikowanie wielu grafik zgodnie z ustalonym schematem. Hornil StylePix posłużyć może również jako przeglądarka graficzna i narzędzie do prezentacji zdjęć w formie pokazu slajdów.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

jakość przerabianych zdjęć, prosty w obsłudze, bardzo wydajny, darmowy
brak
ocena użytkownika

Rozpocznę od tego że to mój faworyt wśród edytorów grafików. Cenię go najbardziej za prostotę funkcji, niewątpliwie bardzo dobrą jakość przerabianych zdjęć, choćby pod względem desaturacji zdjęć na czarno białe, Rewelacyjny efekt.
W edytorze programu można stosować skróty, co bardzo ułatwia jego użytkowanie. A przy tym wszystkim jest bardzo wydajny. Dla co niektórych wadę jest porządnego tłumaczenia na polski. Mi się wydaje że to typowe szukanie dziury w całym po program jest rewelacyjny.

14.01.2016 01:27 | Recenzja do wersji 1.14.5
reklama

Komentarze

0 nowych
MusicMen   1 #15 29.08.2017 16:49

Skąd wziąć spolszczenie do tego programu?

  #14 19.04.2017 14:31

Ta wersja nie chce mi się otwierać na win xp. Zgłasza mi, że program nie jest prawidłowy dla systemu win 32. Wersja 1.14 działa bez zarzutów.

  #13 28.09.2016 11:06

@kropkapl (niezalogowany): Na szczęście spolszczenie jest w formacie txt i można zmienić rażące tłumaczenia typu pasta na Wklej

tomyclik   2 #12 19.02.2014 10:34

Hornil StylePix Pro 1.14.2.2 Dzisiaj za darmo tutaj : http://www.giveawayoftheday.com/hornil-stylepix-pro-1-14-1-0/

  #11 13.02.2014 09:52

Program nie jest po polsku. To co nazwano spolszczeniem jest jego parodią. Przykład: Edytuj>Pasta (zamiast Wklej). To pokazuje tylko czego możemy spodziewać się po tłumaczeniu bardziej zaawansowanych poleceń zwłaszcza związanych z obróbką fotografii. Lepiej używać w wersji angielskiej.

  #10 05.04.2013 11:30

Program fajny, tylko po spolszczeniu niektóre funkcje wygladają jakby były przepisane żywcem z google translate.

kareena   2 #9 04.04.2013 17:17

bardzo fajny do edycji fot, bo wygodnie sie przegląda dostępne filtry/efekty :) Ogólnie jest nieźle pomyślany, myslę że zostanie na dysku na dłużej

  #8 02.01.2012 10:15

Program do bani, mało intuicyjny, PaintNET dużo lepszy

  #7 15.11.2011 09:16

Co do wypowiedzi netis nie uważam aby program był słaby, ma swoje mankamenty ale to program darmowy. Jeżeli chodzi o klonowanie punkt z którego pobieramy dane należy zaznaczyć myszką z wciśniętym klawiszem Alt i wszystko gra
Pozdrowienia

  #6 14.11.2011 17:34

Ciekawe, całkiem fajnie to wygląda, ale w bardzo wielu miejscach widzę identyczne elementy jak w GIMP'ie - czy to nie jest przypadkiem GIMP (okrojony w wersji free, a pełny w płatnej wersji PRO) opakowany w inne GUI ?

  #5 07.10.2011 15:14

Co do polskiej wersji językowej, to ona niby jest, ale niekompletna i tłumaczona jakby przez Google Translate, ale poza tym to program całkiem fajny i nawet dość rozbudowany. Jeden z nielicznych, darmowych i szybkich programów z obsługą warstw. W sam raz do szybkiej i nieskomplikowanej obróbki grafiki, gdy nie ma sensu odpalać PS czy GIMPa i dłuuugo czekać aż wczytają swoje wtyczki i moduły.

  #4 07.10.2011 06:03

Program fajny, moim zdaniem lepszy od Paint.NETa. Jest szybki, prosty w obsłudze i ma wszystko czego mi potrzeba. Jakby poprawili spolszczenie to przyjemniej by się pracowało.

netis   6 #3 25.09.2011 16:44

Niestety zawiodłem się.
Niby, że jest lekki a muli jak jakaś 100 megowa kobyła. W dodatku miesza tak w rejestrze, że mi Comodo wariuje.
Niby dużo funkcji ale jakieś "niedorobione". Głupiej opcji klonowania nie można ustawić by kopiował z punktu A do punktu B (no chyba, że ja tego nie znalazłem, ale wątpię)

Bander zwierz   9 #2 04.09.2011 14:17

Świetny program. Ma dokładnie to, co było mi potrzebne w GIMPie, bez tego wszystkiego, co mi jest w GIMPie zbyteczne. W dodatku nie ma wszystkich tych GIMPowych upierdliwości, jak np. (w GIMPie) konieczność osobnego definiowania, jaką czcionką i jakiej wysokości chce się pisać...

  #1 08.08.2011 12:46

Darmowy, z polskim interfejsem, mnogość funkcji, łatwy do opanowania i tylko niecałe 3 MB - same plusy. Rewelacyjny, jak dla mnie do amatorskich zstosowań.

reklama