Hornil StylePix 2.0.1.0

Strona główna Windows Grafika Tworzenie i edycja grafiki rastrowej
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Hornil StylePix to idealny do zastosowań domowych, darmowy i niezwykle lekki program do rysowania i obróbki zdjęć. Dysponuje on bogatą paletą różnego rodzaju narzędzi, funkcji i filtrów, które pozwolą przeciętnemu użytkownikowi wygodnie niwelować niedoskonałości powstałe podczas wykonywania zdjęć, przygotowywać je do publikacji w serwisach społecznościowych itp.

Program na pierwszy rzut oka wydaje się rozbudowany, ale prosty w obsłudze i taki rzeczywiście jest. Pomimo dużej ilości funkcji, do każdej z nich przyporządkowany został skrót klawiszowy, pozwalający bardziej doświadczonym użytkownikom usprawnić i przyspieszyć wykonywaną pracę. Układ oraz rozmieszczenie poszczególnych narzędzi w Hornil StylePix nie powinno zaskoczyć nikogo, kto kiedykolwiek próbował swoich sił w procesie obróbki zdjęć cyfrowych. Wszelakie najczęściej wykorzystywane opcje zgromadzone zostały w poręcznym pasku narzędziowym, ulokowanym w lewej części ekranu. Z kolei, z prawej twórcy umieścili wszystkie narzędzia, pozwalające kontrolować naszą pracę, wprowadzane zmiany, a także zarządzać poszczególnymi warstwami.

Hornil StylePix oferuje wszystkie najpopularniejsze narzędzia edycyjne, wśród których znajdziemy zaznaczenie, funkcje przekształcania i kadrowania, ołówek, pędzel, gumkę i spray, a także przydatną funkcję usuwania efektu czerwonych oczu, rysowania linii oraz nakładania na obraz tekstu. Program oferuje dużą ilość narzędzi do przekształcania - m.in. obracania, wyrównywania itp. Na uwagę zasługuje także pokaźna liczba efektów, z pomocą których łatwo usuniemy z fotografii podstawowe ich niedoskonałości (korekta jasności, intensywności koloru, rozmycia, wyostrzenie i redukcja szumu), a także wzbogacimy je o ciekawe efekty. Nie zabrakło również mechanizmu warstw, doskonale znanego z bardziej rozbudowanych programów do obróbki i umożliwiających tworzenie grafik, składających się np. z wielu pojedynczych obiektów nakładanych na siebie.

Kolejne funkcje programu to możliwość pracy z wieloma plikami jednocześnie, za pośrednictwem mechanizmu kart oraz przetwarzanie wsadowe, pozwalające na modyfikowanie wielu grafik zgodnie z ustalonym schematem. Hornil StylePix posłużyć może również jako przeglądarka graficzna i narzędzie do prezentacji zdjęć w formie pokazu slajdów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

jakość przerabianych zdjęć, prosty w obsłudze, bardzo wydajny, darmowy
brak
ocena użytkownika
14.01.2016 01:27 • Recenzja do wersji 1.14.5

Rozpocznę od tego że to mój faworyt wśród edytorów grafików. Cenię go najbardziej za prostotę funkcji, niewątpliwie bardzo dobrą jakość przerabianych zdjęć, choćby pod względem desaturacji zdjęć na czarno białe, Rewelacyjny efekt.
W edytorze programu można stosować skróty, co bardzo ułatwia jego użytkowanie. A przy tym wszystkim jest bardzo wydajny. Dla co niektórych wadę jest porządnego tłumaczenia na polski. Mi się wydaje że to typowe szukanie dziury w całym po program jest rewelacyjny.