r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

[HotZlot] Następna Opera może być Twoja!

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

HotZlot ruszył pełną parą. Wszyscy się zameldowali, dostali plecaki pełne powitalnych prezentów, zostali nakarmieni i wysłuchali powitania Redakcji. Zgodnie z agendą rozpoczęła się pierwsza z sesji technicznych prowadzonych przez partnerów — Następna Opera może być Twoja!, którą poprowadzą Sławomir Sochaj i Remigiusz Bondarowicz z Opery. Sesję można oglądać na żywo.

Sławek i Remik w tym roku opowiadają o użyteczności przeglądarki oraz o tym, jaki wpływ na nią mamy my — użytkownicy. Doskonalenie użyteczności programów jest dla Opery priorytetem i dlatego też rozwój Opery odbywa się głównie dzięki opiniom, jakie napływają od użytkowników. Dzięki temu wszyscy korzystający z niej stają się współautorami tej przeglądarki. Opera podchodzi bardzo drobiazgowo do kwestii wygody użytkowania i ergonomii, dlatego niezwykle ważne są dla niej testy użyteczności.

r   e   k   l   a   m   a

W dalszej części prezentacji Remik Bondarowicz przeprowadzi mini test użyteczności z jednym z uczestników HotZlotu, dzięki czemu będziemy mogli na własne oczy zobaczyć jak sprawdzana jest przeglądarka zanim trafi w nasze ręce. W badaniu będą wzięte pod uwagę trzy funkcję: szybkie wybieranie, Opera Turbo i gesty myszy. Nawet najsłynniejsze innowacje Opery nie powstałyby bez współudziału użytkowników ani bez nowych, często szalonych z pozoru pomysłów. Dlatego Opera zachęca wszystkich do dzielenia się swoimi sugestiami nt. Opery 12, przede wszystkim osobiście w czasie HotZlotu, ale również po wydarzeniu i w komentarzach.

Pod koniec prezentacji przedstawiciele Opery oddadzą głos uczestnikom HotZlotu, którzy będą mogli zgłosić swoje sugestie dotyczące funkcji w Operze. Uczestnik HotZlotu, którego pomysł na ulepszenie Opery spodoba się najbardziej Radkowi i Sławkowi, otrzyma w nagrodę odtwarzacz Blue-ray.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.