HotZlot 2015 w obiektywie

HotZlot 2015 w obiektywie

HotZlot 2015 w obiektywie
Redakcja
10.09.2015 15:38, aktualizacja: 13.01.2016 17:03

Jesień daje się coraz mocniej we znaki, dlatego przypomnijmy sobie, jak minął niezwykle upalny i słoneczny HotZlot 2015. Zapraszamy do obejrzenia oficjalnej wideorelacji ze zlotu, a także naszej interpretacji Waszych wspomnień i wrażeń w postaci filmu złożonego z nadesłanych przez Was zdjęć. Rozpoczynamy również sukcesywną publikację zapisu wideo sesji technicznych.

Przypomnijmy, że HotZlot to unikalne spotkanie, na które zapraszamy każdego lata najaktywniejszych czytelników, blogerów, komentatorów, uczestników forum i inne osoby zaangażowane w rozwój społeczności dobrychprogramów. Tegoroczna edycja była już dziewiątą z kolei i odbyła się w dniach od 4 do 6 lipca w magicznym Zamku na Skale nieopodal Lądka Zdroju. Poza udziałem w sesjach technicznych, których zapis będziemy sukcesywnie udostępniać, uczestnicy HotZlotu mogli zapoznać się i osobiście przetestować nowinki sprzętowe od naszych partnerów, zażyć nieco ruchu podczas rozgrywek w siatkówkę oraz poskakać przy muzyce zespołu Centrala 57. Udział w HotZlocie był tradycyjnie praktycznie bezpłatny (pobieraliśmy jedynie 50 zł symbolicznej opłaty rejestracyjnej), gwarantując nie tylko noclegi i pełne wyżywienie, ale i cały szereg innych atrakcji — m.in. imprezę integracyjną przy grillu i piwie, a także mnóstwo konkursów i nagród.

Atrakcji i niespodzianek podczas tegorocznego HotZlotu było co niemiara. Jedną z nich był łazik badawczy skonstruowany przez studentów z Politechniki Wrocławskiej zrzeszonych w Projekcie Scorpio, który z licznymi sukcesami startuje w międzynarodowych konkursach. Projekt Scorpio od lat zajmuje czołowe miejsca m.in. University Rover Challenge i European Rover Challenge, w których grupy z całego świata konstruują łaziki przeznaczone do misji badawczych na Marsie. Uczestnicy HotZlotu mogli dokładnie przyjrzeć się konstrukcji marsjańskiego eksploratora oraz porozmawiać z jego twórcami. Każdy mógł spróbować swoich sił sterując pojazdem oraz samodzielnie manipulując skomplikowanym ramieniem. O kulisach tego projektu możecie dowiedzieć się z zapisu sesji technicznej, który właśnie opublikowaliśmy.

Największe słowa uznania należą się jednak bez dwóch zdań firmie Fibaro, która z olbrzymim zaangażowaniem włączyła się w tegoroczny HotZlot jako jeden z dwóch głównych partnerów. Mieliśmy okazję nie tylko posłuchać o produkowanych przez Fibaro, systemach automatyki domowej, ale i podyskutować z inżynierami firmy, czy zobaczyć te rozwiązania na żywo, na wystawie przygotowanej w centrum zabytkowego dziedzińca. Fibaro włączyło się także w bardziej rozrywkowe aspekty HotZlotu organizując rozgrywki w stare gry na automatach z bardzo atrakcyjnymi nagrodami oraz sponsorując naszą legendarną imprezę integracyjną podczas której strumieniami lało się wyśmienite piwo Grimbergen.

Grimbergen to zaś kolejna niespodzianka tegorocznego HotZlotu i zarazem drugi główny partner. To legendarne, belgijskie piwo klasztorne cieszyło kubki smakowe uczestników podczas całego HotZlotu. Browar Grimbergen przygotował przy tym szereg atrakcji - gości witał ubrany w strój mnicha brat Arkadiusz wraz z sową. Oglądaliśmy efektowny mapping prezentujący przenikającą się historię Zamku na Skale i Browaru Grimbergen, a także jeszcze bardziej efektowny pokaz teatru ognia Bractwa Feniksa. Jednym z elementów bogatego jak zwykle zestawu powitalnego dla wszystkich uczestników był gustowny, pamiątkowy pokal Grimbergen.

Podobnie jak rok temu, również i tym razem zaprosiliśmy Was do współtworzenia fotorelacji na żywo z HotZlotu. Możecie się z nią zapoznać na specjalnym mikroblogu. Po zlocie nadesłaliście nam też sporo zdjęć, a nawet kilka klipów wideo. Postanowiliśmy również z nich zmontować krótki materiał. Na drugim materiale możecie zatem zobaczyć jak wyglądał HotZlot 2015 w Waszych obiektywach.

Na zakończenie chcielibyśmy jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas, a partnerom za udzielone wsparcie. Głównymi partnerami tegorocznego zlotu byli Fibaro oraz Grimbergen. Ponadto partnerami oficjalnymi byli Kingston, Synology, Opera Software oraz TP-Link. Jako partnerzy wspierający dołączyli do nas 11bit studios, D-Link, IQ Publishing, MapaMap, Samsung, Projekt Scorpio oraz Yanosik.

Zapraszamy do oglądania relacji, a wszystkich zainteresowanych udziałem w takim spotkaniu zachęcamy do aktywności na łamach portalu. Kolejny HotZlot już za niespełna rok, a po drodze nasze bardziej kameralne, zimowe spotkanie, ColdZlot. Wróble na dachu ćwierkają, że odbędzie się on prawdopodobnie w połowie stycznia w jakimś bardzo klimatycznym pałacu niedaleko Koszalina ;)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)