IBM & WSHE Mainframe Days

Strona główna Aktualności

O autorze

W dniach 17-18 listopada, na terenie Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi odbędzie się konferencja IBM & WSHE Mainframe Days.

Podczas pierwszego dnia imprezy specjaliści z firmy IBM zaprezentują między innymi rozwiązania z rodziny BladeCenter w kontekście wirtualizacji, wygłoszą sesję na temat ewolucji w komunikacji, a także omówią dostępne obecnie rozwiązania serwerowe oraz podsystemy dyskowe w różnych zastosowaniach - poczynając od sprzętowych dekoderów obrazu MPEG-4 a na superkomputerach kończąc.

Drugiego dnia zaplanowano prezentacje nie tylko IBM ale także zaproszonych partnerów. W programie m.in. sesje na temat emulatorów terminala 3270; środowisko MicroFocus jako alternatywa dla ISPF/PDF, wykorzystanie technologii BusTech + Centera, jako alternatywa dla bibliotek optycznych; wykorzystanie narzędzi Debug Tool, Fault Analizer, File Manager przy wsparciu procesów developerskich; konsolidacja serwerów i baz danych na zLinux; wykorzystanie narzędzi Open Source w języku Java w codziennej praktyce admina; rozwiązanie iSCSI - macierz do reklamacji danych dla systemu backupu Tivoli Storage Manager; wykorzystanie oprogramowania Open Source na platformie mainframe; mainframe, jako główny/centralny serwer backupu i archiwizacji oraz Oracle na zLinux/System z10. Na zakończenie imprezy przewidziano bankiet.

Udział w IBM & WSHE Mainframe Days jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja. Vortal dobreprogramy jest patronem medialnym konferencji.

© dobreprogramy