reklama

IBM stawia na Firefoksa

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Bob Sutor, wiceprezes IBM ds. Open Source poinformował na swoim blogu, że jego firma wybrała już przeglądarkę internetową, którą zainstaluje na wszystkich swoich służbowych komputerach - będzie to Mozilla Firefox.

Już wkrótce 400 tys. pracowników IBM przesiądzie się na Firefoksa. Sutor wyjaśnił, że decyzja o wyborze przeglądarki Mozilli wynika z wielu zalet tego programu. Firefox jest przede wszystkim zgodny ze standardami i pozwala na daleko idącą interoperacyjność. Jest to także produkt Open Source zarządzany przez społeczność, z przewidywalnym, jasno określonym harmonogramem rozwoju. Przeglądarka Mozilli jest również bezpieczna, a nad jej rozwojem czuwa międzynarodowa grupa ekspertów. Ponadto można łatwo zwiększyć jej możliwości poprzez stosowanie rozszerzeń i dostosować ją do konkretnych zastosowań. IBM chce także częściej niż w przeszłości stosować model Cloud Computing, a do tego podobno Firefox nadaje się wprost idealnie. W najbliższym czasie wszyscy pracownicy IBM przeprowadzą migrację na Firefoksa. Przeglądarka Mozilli będzie także domyślnie instalowana na wszystkich nowych, firmowych komputerach amerykańskiego koncernu.

Najnowszą wersję Firefoksa można pobrać z naszego vortalu. Przeglądarka dostępna jest dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama