reklama

IBM vs Sun: rozmowy trwają

Strona główna Aktualności

O autorze

Kilka dni temu pisaliśmy na temat planowanego przejęcia Suna przez IBM i prowadzeniu przez obie firmy wstępnych rozmów na ten temat. Jak donosi The Wall Street Journal, rozmowy na ten temat dalej trwają, właśnie rozpoczęto analizę stanu firmy.

Według dziennika, IBM pierwotnie miał zaoferować 6,5 miliarda dolarów przy cenie giełdowej Suna w wysokości 3,7 miliarda dolarów (4,97 dolara za jedną akcję). Aktualnie IBM jest w stanie zapłacić za Suna 8 miliardów dolarów. W piątek, prawnicy IBM rozpoczęli analizę umów partnerskich i dokumentów Suna - mają one za zadanie wykrycie potencjalnych konfliktów i problemów. Do tego czasu, rozmowy między obiema spółkami zostały przerwane.

Prócz kontraktami Suna, IBM może przyjrzeć się danym finansowym za trzeci kwartał, który Sun zamknie pod koniec miesiąca. Jedno jest jednak pewne - jeśli faktycznie do transakcji dojdzie, IBM zgarnie całkiem spory kawałek rynku serwerów, magazynów danych i oprogramowania. Tym samym stworzy niemałą konkurencję dla takich gigantów jak Microsoft czy Dell.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić