iPhone jako terminal płatniczy? Apple kupił ciekawy startup

iPhone jako terminal płatniczy? Apple kupił ciekawy startup
Piotr Urbaniak

02.08.2020 18:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już wkrótce określenie płatności telefonem może nabrać zupełnie nowego znaczenia. Wszystko za sprawą pewnego kanadyjskiego startupu, który właśnie został przejęty przez Apple.

Jak podaje Bloomberg chodzi o firmę Mobeewave z Montrealu. Jej akwizycja kosztowała potentata około 100 mln dol. Wiadomo jednocześnie, że Apple planuje utrzymać wszystkich dotychczasowych pracowników. Mówiąc wprost, pragnie dalej rozwijać przejętą technologię.

Zespół Mobeewave tworzy oprogramowanie, pozwalające przekształcić dowolny smartfon z modułem NFC w terminal płatniczy. Chodzi więc o płatności telefonem, ale w rozumieniu nieco innym niż dzisiaj, gdy telefon może zastąpić kartę. Technologia Mobeewave zwalnia sprzedawcę z konieczności posiadania terminala, bo transakcja odbywa się pomiędzy dwoma słuchawkami. Co więcej, dzięki temu dobrze sprawdza się przy rozliczeniach prywatnych.

Choć dział prasowy Apple zwyczajowo nie chce mówić o planach na przyszłość, wydaje się, że nowy system rozliczeń bezgotówkowych prędzej czy później trafi do iPhone'ów. Gigant z Cupertino nie bez kozery udał się na zakupy. Nie bez kozery też zachowuje personel.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)