IcoFX 3.5.1

Strona główna Windows Grafika Tworzenie ikon
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

IcoFX to aplikacja przeznaczona do tworzenia i edycji ikon dla systemów Windows.

Program poza standardowymi narzędziami takimi jak: kształty, pędzel, zaznaczenie, spray czy wypełnianie, dostarcza dodatkowo ponad 40 gotowych efektów, które można wykonać na tworzonej grafice (dodawanie cieni, odbić optycznych, zmiana kolorów itp.). Maksymalna rozdzielczość obsługiwana przez IcoFX dla ikon to 256x256 pikseli, również z obsługą kanału alpha (przeźroczystość).

Dodatkowo aplikacja oferuje funkcję przechwytywania ikon z zewnętrznych aplikacji 32 bitowych, plików DLL oraz opcję importu i eksportu ulubionych obrazów do formatu ikon. Kolejną przydatną opcją oferowaną przez IcoFX jest możliwość definiowania i przechowywania ulubionych kolorów. W skład programu wchodzi również narzędzie przeznaczone do masowego przechwytywania ikon z aplikacji i zamiany ikon na obrazy i na odwrót.

Uwaga!

  1. Do pobrania dostępna jest również ostatnia bezpłatna wersja programu oznaczona jako 1.6.4.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

duża ilość filtrów, efektów, prostota obsługi
obecnie program płatny
ocena użytkownika
30.06.2016 12:23 • Recenzja do wersji 2.13

IcoFX to mały program, ale zawiera sporo narzędzi tworzenia i edycji ikon. Aplikacja umożliwia tworzenie ikon dla wersji systemu Windows i Mac. Proces tworzenia ikony może przebiegać poprzez zaimportowanie obrazów np. PNG czy JPEG lub tworzenie ikony od zera. Jest w tym programie bardzo duża ilość filtrów, można stosować przezroczystość, efekty, różną rozdzielczość, można dokonać ekstrakcji ikon z plików .exe. Program jest bardzo intuicyjny. Spolszczenie dla tej wersji - niestety nie działa jak powinno, ponieważ jest bowiem do wersji 1.6. Ze względu jednak na prostotę obsługi - praca z programem nie powinna sprawiać problemów.

mały rozmiar, szybkość działania, przetwarzanie wsadowe, tworzy ikony dla Windows i Mac OS
nie zauważyłem
02.03.2011 16:36 • Recenzja do wersji 1.6.4

Mały program, jednak bardzo przydatny. Jest o wiele lepszy, niż niejeden program graficzny, jeśli chodzi o tworzenie ikon.

Bardzo przydatną funkcją jest wstawianie zwykłych obrazów jako ikon. Mimo małego rozmiaru takie ikony bardzo dobrze wyglądają. Tworzenie ikon przyśpiesza generator. Wystarczy kliknąć na ikonkę Windowsa lub MacOS, wybrać rozmiary ikon w pliku i OK. Projekt wystarczy zapisać jako ICO/ICONS i przypisać dla skrótu/folderu lub wrzucić na serwer jako facivonę dla witryny.