Iconion 2.7

Strona główna Windows Grafika Tworzenie ikon
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Iconion jest łatwym w obsłudze narzędziem, które daje możliwość wygodnego tworzenia (a właściwie to generowania) ciekawie prezentujących się ikon. Oferuje ono bogaty zestaw szablonów przykładowych grafik oraz stylów, z pomocą których nawet początkujący użytkownik sprawnie stworzy swoje własne ikony dla aplikacji czy gier.

Praca z programem opiera się tak naprawdę o prosty kreator, w którym wykonać musimy kilka kroków. Na początku z dostępnej w lewej części okna biblioteki przykładowych ikon wybieramy interesującą nas grafikę, a następnie wskazujemy dowolny z oferowanych stylów i dostosowujemy jego parametry zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Przez cały czas Iconion wyświetla w centralnej części okna aplikacji aktualny podgląd efektów naszej pracy. Tworząc własne projekty ikon użytkownik posiada możliwość m.in. zmiany kolorystyki ikony, korzystania z gradientów, zarządzenia poziomem przezroczystości, dodawania cienia lub obracania grafiki o zadany kąt.

Przygotowane przy użyciu narzędzia Iconion projekty ikon mogą zostać zapisane w dowolnych rozmiarach do plików w formacie PNG, JPG lub BMP.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
HnauHnakrapunt   7 #1 16.05.2018 14:00

Prostota tego programu w wersji free stanowi zarówno jego zaletę, jak i wadę. Jeśli potrzebujemy w miarę standardowych ikon robionych seryjnie według jednego wzoru kolorystycznego, tzn. chodzi nam głównie o jednolity wygląd pulpitu, to jest to rozwiązanie godne polecenia. Po wybraniu opcji możemy piorunem sfabrykować cały zestaw. Jeśli używamy mniej popularnych programów i potrzebujemy ikon wychodzących poza domki, strzałki i gwiazdki - lepiej poszukać opcji pozwalającej na swobodną obróbkę plików spoza bazy programu.