r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

ImBatch 5.8.1

Strona główna Windows Grafika Akcesoria graficzne
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ImBatch to niewielkie i bardzo proste w obsłudze narzędzie graficzne do seryjnej edycji zdjęć cyfrowych. Oferuje ono przyjazny interfejs, z poziomu którego wygodnie przekonwertujemy obrazy pomiędzy różnymi formatami, zmienimy ich rozmiar, dokonamy obrotu czy nałożymy na nie znak wodny.

Galeria programu

Program na pierwszy rzut oka nie różni się zbytnio od konkurencyjnych rozwiązań tego typu, lecz jednak jego dużym atutem jest mechanizm określany przez twórców jako struktura zadań. Pozwala ona tworzyć i wykonywać z dostępnych w aplikacji zadań sekwencje, które składać się mogą z wielu różnych operacji, które to z kolei można dowolnie modyfikować, zmieniać ich kolejność itp. Oczywiście mogą one być zapisane na dysku i wykorzystywane lub modyfikowane przez użytkownika w wybranym momencie.

Wśród dostępnych w ImBatch zadań znajdziemy m.in. konwertowanie, zmianę rozmiaru, obracanie, dodawanie cienia, odbicia lustrzanego, zaokrąglanie rogów, modyfikowanie kolorów, zarządzanie danymi IPTC i/lub EXIF, generowanie z obrazów dokumentu PDF, kadrowanie, zmianę podstawowych parametrów obrazu (jasność, kontrast, nasycenie), nakładanie znaku wodnego, a także kilku ciekawych efektów graficznych.

Narzędzie obsługuje większość popularnych formatów graficznych takich jak BMP, TIFF, GIF, JPEG, PCX, PNG, TGA, pix, JP2, J2K, PSD, WDP, HDP. Dodatkowo wspomnieć należy, że rozpowszechniane ono jest z pluginami (DCRaw, ImageMagick, JBig) dodatkowo rozszerzającymi listę wspieranych plików do ponad 100 pozycji, wśród których znajdziemy również pliki RAW tworzone przez profesjonalne aparaty cyfrowe.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

ImBatch 4.4.0: wsadowe przetwarzanie grafiki teraz także z obsługą plików PDF

6
OPROGRAMOWANIE 27.11.2015 | Adam Golański

ImBatch jest jednym z najlepszych darmowych narzędzi do przetwarzania dużej liczby zdjęć i obrazków. Jego producent, rosyjska firma High Motion Software, wydała sporą aktualizację programu, która sprawia, że warto go sobie przypomnieć. Najciekawszą nowością jest wprowadzenie importu plików w formacie PDF oraz wczytywania wielostronicowych plików graficznych (np. TIFF-ów). Program pozwala przeprowadzić na nich te same operacje, co plikach z obrazkami – wybierając to co nas interesuje z listy ponad 30 funkcji, wśród których znajdziemy dodawanie znaków wodnych, kadrowanie, rozmaite filtry…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #3 13.08.2015 12:55

@Mickey66: to instaluj Vistę lub XP, na jednym z nich już musi ruszyć - nie ma Bata.

silvver   11 #2 30.03.2014 23:40

@Mickey66: Na stronie producenta wyraźnie jest napisane, że program ma też wsparcie dla win8. Skontaktuj się z pomocą techniczną: http://www.highmotionsoftware.com/support/imbatch

Mickey66   5 #1 30.03.2014 21:33

Nie daje się zainstalować w Windows 8. Chyba brak uprawnień do modyfikacji plików. Oczywiście instaluję z prawami administratora.

Update
Na Widnows 7 to samo :(

Autor edytował komentarz.
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.